Skocz do zawartości

marek_z_81

Zarząd Klubu
  • Postów

    6 225
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marek_z_81

  1. Pewnie by zdało egzamin jakby było symetrycznie i wystawało po 10 cm, ale lepiej niech się wypowie bardziej doświadczony akwarysta.
  2. Na mój chłopski rozum w 112-tce są takie same bakterie jakie będą w 240l.
  3. Obstawiam 1 bo przy okazji tafla wody będzie poruszana co świetnie wpływa na napowietrzanie;)
  4. Ot ci ciekawostka, jeszcze ciekawiej by było jakby tam wybijali złotówki. ha ha
  5. Moje ostatnie pytania. Czy to są kolonie bakterii nitryfikacyjnych, jeżeli inne to co jest dla nich pożywieniem?
  6. Jest to normalny proces? Nie zapchają te kolonie bakterii filtra? No chyba że mają.
  7. Dzięki wielkie. Długo to może potrwać bo ten syf mnie denerwuje podczas obserwacji akwarium.
  8. To już różnie, czasem samo ale w większości jak poruszam wężami. ale czy to nie zaszkodzi rybom?
  9. Witam. Jestem od tygodnia posiadaczem filtra hw 302, wkłady to 2 razy ceramika raz zeolit, po tygodniu na wężach pojawił się biały nalot i tu pytanie. Co to jest? Pytam ponieważ owy nalot odkleja się od węży i wlatuje na akwarium, wygląda to jakbym wsypał garść pokarmu w płatkach. Czy to nie zaszkodzi rybom bo one się tym zajadają i najwyraźniej im to smakuje, ale mnie to denerwuje bo woda robi się mętna do póki tego nie zjedzą lub nie opadnie.
  10. marek_z_81

    DSCF5710

    Ale zielono
  11. Dzięki za odp. na pewno się przyda ta inf. PZDR.
  12. A czy jeżeli spuszczę wodę, wymienię żwir i całą dekorację tj. kamienie czyli zrobię prawie że restart (wymiana żwiru na piach, wymiana dekoracji i tła wewnętrznego, wyszorowanie akwa) z tym że wleję wcześniej spuszczoną wodę i filtrów też nie będę czyścił. Sugerując się waszą poprzednią odpowiedzią przy sprawnym biologu i w tym przypadku nie powinno być problemu.
  13. Chciałbym odświeżyć temat, co prawda po dwóch latach ale może się uda. Mam pytanie odnośnie piasku i parametrów wody mianowicie obecnie w akwa posiadam żwir i wszystkie parametry mam w normie. Chciałbym żwirek zmienić na piach i tu pytanie czy parametry wody nie zawahają się aż na tyle żeby zaszkodziło to rybom?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.