Nie wiem czy dostaniesz duże bo zbyt krótko żyją. Cena nie jest jakaś kosmiczna, można spróbować. Dla pewności można zainwestować w to:
http://allegro.pl/triops-start-kosmos-przekopnice-eksperymenty-i1984393300.html
tu jaja są na pewno
Użyłem polecanej karty (naprawdę najlepszy czyścik świata)
Mam pyt. co do twojego akwarium: Nie wyskakują ci bokiem ryby, albo na co dzień jest akwa przykryte?
w ten czas to były moje początki i nie miałem jeszcze pojęcia o jakiś testach. Popełniało się wiele błędów zanim tutaj trafiłem. Ale dobrze wyszło bo to może być kolejna przyczyna ocierania się ryb, chociaż o złych parametrach już pisałeś.
Ja kiedyś napowietrzałem akwarim drobniutkimi bąbelkami, te przylkejały się do ryb (wyglądało to jak jakieś chorubsko), ryby bez przerwy się ocierały żeby je z siebie zrzucić. Wtedy bąbelki poszłyby won z baniaka.
Dokładnie bo cyrkulator
http://img522.imageshack.us/img522/3979/beznazwy2bh.jpg a cyrkulator http://img818.imageshack.us/img818/3142/beznazwy1xub.jpg to różnica.
Pewnie przy 240 będzie to krócej bo z 720l baniaka 20% spuszczonej wody to będzie prawie 150l (a to może potrwać) przy 240l to będzie niecałe 50l.
Tak na marginesie makok może być karta visa?