Skocz do zawartości

marek_z_81

Zarząd Klubu
  • Postów

    6 225
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marek_z_81

  1. marek_z_81

    Ślimaki a Malawi

    No tak ale są ładne
  2. marek_z_81

    Ślimaki a Malawi

    Niektórzy dają jeszcze helenki co by plagi świdrów nie było ale one z innego biotopu.
  3. Nic się nie popsuje, zmień kamienie bo białe jak obrosną glonem to kiepsko wyglądają, większość z nas ma serpentynit obrośnięty wygląda super. Ja świecę od 6-21, świetlówki mam power glo(po zmianie na nie nie mogłem się napatrzeć)
  4. Też miałem kiedyś podobny problem zrobiłem jak mi poradzono tj. stara woda, stare filtry, stare kamienie tylko nowy piach i większe akwa. Przy sprawnej filtracji biologicznej nie będziesz miał problemów. Stary wewn zostaw jeszcze na jakiś czas z tym że nowy też wsadź niech dojrzewa.
  5. Spodziewałeś się że te kamienie wiecznie będą bialutkie? Niestety przyzwyczaj się do tego widoku bo zmiana oświetlenia tego nie zmieni. Najpierw brązowe okrzemki potem inne zielone glony. Nie zniechęcaj się tak szybko jak kamienie obrosną glonami to będziesz jeszcze z nich zadowolony a i twoje pysie się ucieszą.
  6. skoro twój kubełek hałasuje to przy tym prefiltrze dalej będzie hałasował jeżeli jest w nim powietrze. spróbuj najpierw dobrze odpowietrzyć filtr bo wydasz kupę kasy niepotrzebnie a do tego prefiltra jeszcze pompe musisz dokupić i będą ci furczeć dwie pompy. Mój kubełek kiedyś też był głośny, tak mnie to denerwowało że go rozmontowałem i na nowo złożyem, po podłączeniu i wytrzepaniu nim na wszystkie strony wogóle go nie słyszę.
  7. Skoro powietrze wciąż jest zasysane to przyczyna leży gdzie indziej i żaden inny prefiltr nawet najbardziej profesjonalny nie pomoże.
  8. Dokładnie tak. Pamiętaj NA a nie DO
  9. Może trochę zassało a filtr nie został odpowietrzony i sobie furczy.
  10. 1. Kotnik 22l to bardzo za mały 2. Jak ci nie zależy na maluchach to wpuść do ogólnego, Ja moje wpuściłem jak miały 2cm i to nie każdy dał radę.
  11. Po co samicę wyławiałeś skoro 2 tyg. maluchy chcesz już wpuścić. Szkoda było samicę stresować.
  12. Ale ile ta gąbka tego powietrza w sobie miała, myślę że powietrze jest skąd indziej zasysane.
  13. Gdzie ty tą gąbkę dałeś że ci powietrze zasysa?
  14. Przeglądnij cały ten temat może coś znajdziesz Na 15 stronie jest coś podobnego do tego co u ciebie: http://forum.klub-malawi.pl/to-glony-identyfikacja-t11599p15.html
  15. Jeśli masz na myśli to brązowe to okrzemki
  16. Kamienie takie sobie ale litraż - tylko pozazdrościć.
  17. Do mnie również dotarły. Dziękuję. Zgadzam się z kolegami że wafersy wodę trochę brudzą (rybom pewnie to nie przeszkadza bo się zabijają o nie), płatki za to mistrzostwo.
  18. To już nie jest tak jasno napisane cytat z FAQ: "Jaki jest najmniejszy zbiornik umożliwiający pielęgnacje pyszczaków ? Najmniejszy zbiornik umożliwiający pielęgnację to największy na jaki możesz sobie pozwolić, jednak nie może on być mniejszy niż 112 litrów pojemności i 80 cm długości." Też jestem za ty im większy tym lepszy. Pooglądaj w galerii jest tego pełno np. http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=85358
  19. Przecież w MALAWI FAQ jest napisane że akwa powinno mieć min 80cm, w/w akwarium tyle przecież ma. Jeżeli chodzi o te żółte pysie to kiedyś do galerii wrzuciłem takie same jako niezidentyfikowane to mi napisano że to odmiana yellow sunshine.
  20. Myślałem że po roku ołów zaczął mieć wpływ na ryby.
  21. A co po roku?
  22. Jak napisał yaro zmniejsz liczbę kryjówek to problem ci się sam rozwiąże.
  23. Niech podrosną, możesz oddać do zoologicznego, koledze, sprzedać. Jeżeli cokolwiek się uchowa i wcześniej nie polegnie w sposób naturalny.
  24. Wrzuć fotki do galerii jako niezidentyfikowane
  25. marek_z_81

    oswietlenie LED

    Nie taniej kupić coś takiego np. lub wiele innych na allegro http://allegro.pl/oswietlenie-led-dzienne-akwarium-360-lm-50-cm-i1919631238.html i samemu zamontować w pokrywie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.