Skocz do zawartości

Malawi 200l - drugie podejście


mathieu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mimo, że to druga odsłona mojego malawi, to dopiero mój pierwszy wpis w tym dziale.

Do tej pory (oprócz dwóch zdjęć w galerii) raczej śledziłem tylko forumowe wątki). ;)

Pierwsza próba z malawi była...niezbyt udana, tylko i wyłącznie z mojej winy. Trwało to niezbyt długo, później przerwa. Teraz dzięki wiedzy tutaj zdobytej próbuję zbudować w miarę swoich możliwości poprawne akwarium, tak żeby rybkom było jak najlepiej. :D A więc do rzeczy:


Akwarium: niestety tylko standardowe 200L (mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej)

Filtr zewnętrzny: JBL Cristal Profi e1500 (całość zasypana ceramiką)

Filtr wenętrzny: AquaSzut Senior Plus 1000 (tylko górna część (głowica), dolny koszyk zastąpiony gąbką 20x10 cm

Tło: czarne PCV

Dekoracja: piasek kwarcowy, serpentynit, korzeń

Oświetlenie: 2x30W (PowerGlo + AquaGlo)


Parametry wody na tę chwilę:


pH: 7.9

NO2: 0

NO3: 10

NH4: 0

KH: 9

GH: 11

Temperatura: 26 stroni


Planowana obsada (po zmianach):


Metriaclima sp. Membe Deep 1+4

Labidochromis sp. Mbamba 1+4


Pokarmy dla ryb, które na razie wybrałem:


O.S.I Spirulina Flakes

O.S.I. Cichlid Flakes

Naturefood Premium Color Plus



No...to chyba tyle na razie. Czekam na opinie, krytykę i rady. :) Zdjęcie niestety marnej jakości, nic lepszego na tę chwilę nie mogę zrobić. :( W rzeczywistości jest tam trochę jaśniej i widać po prawej stronie filtr wewnętrzny, nie udało mi się dostatecznie wysoko ułożyć kamieni. Może przy trzeciej odsłonie malawi będzie lepiej. ;)

post-14845-14695722157149_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie urządzone akwarium i obsada też fajna. Nie wiem czy nie lepiej by wyglądał ten korzeń, gdybyś go ułożył pomiędzy tymi dwiema formacji kamieni, przy tylnej szybie, ale to szczegół :) Ogólnie super, życzę powodzenia.

Co do żywienia to spytaj w odpowiednim dziale, bo moderatorzy czuwają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Teraz wszystko zależy od dostępności Mbamby, czekam na info z Tan-Mal. :D



nie wiem skąd jesteś, ale jakby co to Aquaafrika ma mbamby :)

LABIDOCHROMIS MBAMBA YELLOW FIN (5237650553) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img12.allegroimg.pl/photos/400x300/52/37/65/05/5237650553@@AMEPARAM@@12@@AMEPARAM@@52/37/65/05@@AMEPARAM@@5237650553

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.