Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chciałbym przedstawic ciag dalszy(opis zakładania itd. jest tu) bojów z moja 450l akwarium. Trochę się naczytałem w tym temacie i doszedłem do wniosku ze każdy ma inna instalacje i wiadomo chwali swoje. Napęd wiadomo, pompa C.O. i w sumie tyle konkretów... NO może jeszcze średnica rur 3/4"... Nie doszukałem się przewagi nad połączeniem równoległym/szeregowym filtrów. Mam zamiar zastosować 4 korpusy w takiej kolejności;Najpierw wkład siatkowy 50/80 mik, następnie pompa, 2 wkłady połączone równolegle 50mik i na końcu i tu sie rodzi pytanie, myślałem o 10mik ew 20mik (do testów może dam nawet 5mik), Oczywiście zawór na wlocie i wylocie do filtra(nie widzę sensu zakładać na każdym korpusie po 2 zawory ponieważ są to koszta jednego zaworu 15zł a 8x15zł i juz nam trochę daje). I oczywiście za pompa zawór spustu wody. Wiec teraz słucham sugestii na temat mojego filtra. A tak poza tym to szczęśliwego nowego roku:D

Opublikowano

U mnie przed pompa mam korpus bez wkladu.

Poczatkowo mialem wklad diy czyli rurke po wkladzie z nawinieta na to jedna warstwa takij niby wlokniny akwarystycznej (ni to wata, ni gabka - zielone ustrojstwo o grubosci ok 1cm) i dawalo rade.

W koncu kiedys sie przytkalo i przystopowalo caly system.

Wywalilem to i "tymczasowo" nic nie wkladalem.

Tymczas trwa juz kilka dobrych miesiecy i wszystkie stale elementy wciagane przez filtracje zalegaja na dnie tego pustego korpusa.

Jeszcze nie widzialem aby sie cokolwiek dalej przedostalo wiec jak dla mnie to wystarczy.

Co do reszty to mam za pompa dwa rownolegle korpusy z gabkami i jest spoko.

Opublikowano

Zakupie ten siatkowy wkład lecz go trochę przerobie tak aby więcej "śmieci"przepuszczał, w ostateczności zostawię pusty korpus. Cos mi się wydaje ze będę musiał z wkładami eksperymentować.

Opublikowano

witam.nie zostawiaj wkładu przed pompą pustego,daj sznurkowy 100,ponieważ cały brud będzie ci szedł na pompę,wkłady za pompą będą ci się szybciej zapychały,raz źle dokręciłem pierwszy wkład i w drugim wkładzie za pompą znalazłem jedno młode,nie wiem ile poszatkowała pompa ale dzisiaj w pierwszym wkładzie znalazłem 5 młodych.

Opublikowano

To co - Ty masz niezabezpieczoną rurę na wlocie w akwa?

Ja mam standardowy Fluval'owski wlot i jak na razie żednych młodych nie spotykałem - może to pompa załatwia sprawę - nie wiem?

Opublikowano
wlot mam za tłem strukturalnym,w tle jest otwór zabezpieczony siatką.


To po co ci ten narurowiec? Chyba, że jako biolog, bo jako mechanik to bezsensu go było chować za tłem.

Opublikowano

dlaczego bez sensu.sprawdza sie i to bardzo dobrze.zaraz za otworami w tle jest rura ssąca i bardzo dobrze zasysa wszystkie nieczystości,podejrzewam ,że lepiej i estetyczniej niż rura położona na piasku.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.