Skocz do zawartości

kamil_rc

Użytkownik
  • Postów

    74
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kamil_rc

  1. Przypuszczam że mówisz o wewnętrznych. Fakt może się nie różnią-nie przyglądałem się... A co do cen ja mam pcv czy tam pvc do wody zimnej i różnica cen jest na prawdę znikoma.
  2. Po prostu pompa lepiej pracuje i jest większy przepływ. Kto powiedział że jest zwężenie na korpusach? pyzatym ja do pompy nie mam żadnego filtra, tylko czysta rurę... A co do korpusów to można i 1" kupić... daj 100mikronów a za nim 50mikronów jak radzi kolega adus20 i na pewno będzie ok przez pierwsze 3 dni do puki się sznurek nie zapcha a potem już będzie się zmniejszał przepływ... Z doświadczenia wiem że na wlocie 2x równolegle 100 mikronów potem z 2 filtrów idzie na 50 mikronów i wystarczy na 2 tygodnie przy ok 40 pysków średniej wielkości. A co do zaworów to u siebie mam 3szt i mam zrobione tak że nie wyłączam pompy przy wymianie wkładów tylko woda obchodzi mi zestaw filtrów.
  3. co do dojścia to nie szkodzi ze będą w rożnych długościach. Ja miałem 3/4 i założyłem 1" i jest znacznie lepiej. Ja mówiłem o odpowietrzaniu pompy a nie filtrów. Niekiedy nawet nie musisz filtra odpowietrzyć. 375l czy 450l niewielka różnica dla filtrów:)
  4. Co do schematu to ja bym troche inaczej zrobił. Obecnie mam cała instalacje tak zrobiona aby przy czyszczeniu wkładów nie wyłączać pompy-problemy z odpowietrzaniem jej. Doprowadzenie do samej pompy zrób z 1"-pompy do CO lubią pchać ode a nie zasysać... Aktualnie nie mam nawet przed filtrem ani jednego filtra nawet na rurce. Otwory na wlocie o średnicy 3mm ok 100 otworów. Ale powiem Ci że jeżeli masz miejsce to rób sumpa i będzie święty spokój... Co do schematu to bym połączył 2x równolegle 100 mikronów a przed pompą dał 50 mikronów. I chyba tyle.
  5. Musze sie co nieco pochwalić. Akwarium spisuje sie bardzo dobrze moze po za filtracja, ostatnio pojawiły się wycieki), ryby ładnie dorastaja i pojawiła sie pierwsza mała rybka:) Ale już niedługo bedzie nowy zbiornic co nieco wiekszy, w granicach 1000-1300l ale będzie nowy temat o tym:)
  6. No własnie myślę ze zrobię z pasków 600diód/5m. Do mojej 450L 3m ciepłej i 3m zimniej, było by coś z tego?
  7. Eh,akurat mi to umknęło
  8. szczep85 napisz jeszcze jakiej poj masz akwa. Wczoraj straciłem oswietlenie w akwarium i chciałbym coś na ledach wymyślić.
  9. Ostatnio robiłem do swojej 450 filtr narurowy i zrobił bym tak; 2x równolegle 100mik-pompa-2 równolegle 50min i na końcu 20min. Ja zrobiłem u siebie na wejściu jeden 100mik i muszę go czyścić co 1,5-2 tygodni a gdybym miał 2 równolegle to mam spokój na miesiąc z filtrami. i buduj na 3/4, wejście najlepiej z 1" (tylko korpusy na wejściu tez kup 1").
  10. Jezeli nie kupisz części to polecam pręt węglowy-sam mam w tetrze ex2400. Kupisz w dowolnym sklepie modelarskim, średnicę są co 1mm. A jeżeli nie znajdziesz to napisz bo mam dość trochę tego.
  11. kamil_rc

    450l akwa w budowie

    Jak podasz pełne nazwy filtrów to więcej powiemy:p Co do piachu to może być taki nawet budowlany. Dostaniesz go za grosze i nie ma co przepłacać za kwarcowe itp. Co do tła to zapraszam do działu DIY bo tam jest dość trochę przykładów opisanych co z czego i jak.
  12. Albo i cały filtr zasypać ceramika i miec święty spokój.
  13. Ja kupowałem w http://ogrzewanie.top100.net.pl , ceny bardzo dobre a i odrazu można kupić pompę.
  14. No już sobie poradziłem z problemem odpowietrzania. Jako ze do kranu mam kawałek to odpowietrzam poprzez biologa. Podpinam węza do wylotu i po problemie. Pomału zastanawiam się na FBF ale to może po dodatkowym oświetleniu. Jeszcze myślałem żeby podpiąć za narurowcami mojego biologa (terta ex2400) tak żeby nie pobierał prądu bo do kolejne 60W, ale prędzej zdecyduje się na fbf. Zdjęcia są w mojej galerii;https://picasaweb.google.com/113323162100484563122/11111?authkey=Gv1sRgCNLVgr_7xYX5VQ Wkoncu udało mi się zrobić instalacje elektryczna ale tu chyba nie ma sensu się rozpisywać. Wiec po raz kolejny dziękuje za pomoc;) Teraz powinno być lepiej
  15. Mozna by było dorzucić jeszcze jakiś biostarter z jbl żeby akwarium szybciej wystartowało:D I oczywiście nie zapomnij o ceramice dla biologa bo nie napisałeś nic o wkładach.
  16. Tu masz opis budowy mojego narurowca http://forum.klub-malawi.pl/budowa-narurowca-450l-t18559.html . U mnie jest przed pompa 100mik i mniejszego nie polecam bo pewnie zapcha się znacznie szybciej. Za pompa sa 2 równolegle po 50mik i na końcu jeden 20mik i chyba mniejszego niż 20 nie ma sensu stosować bo woda jest kryształ. Pomyśl o tym żeby zrobić dolot do pierwszego filtra i do pompy z rur 1" (łącznie z narurowcem z przyłączem na 1"). Siatkowy wkład mi odradzano bo się szybko zapycha,wiec zainwestuj w klasyczne sznurkowe.
  17. A ja mam Na pierwszym korpisie 100mik+ równolegle 50mik i na końcu 20mik- Jak to sie sprawdzi z czasem to dopiero się okaże. Ale tak jak koledzy mówią-standardowo 50mik. Oczywiście sznurkowe
  18. Najlpeiej AT 203 ale pewnie zbudujesz w najbliższym czasie narurowca jak ja:D
  19. Pope zapomniałem odpowietrzyć... Ale już chodzi, już się wystraszyłem ze tak wolno będzie chodzić (na wszystkich biegach tak samo) a tu nagle po minucie wszystko ruszyło i pięknie chodzi:) -- Mozecie zdradzic jak dobrze odpowietrzyć pompe? Moja zapowietrzyłem przez przypadek i od godziny nie mogę z nią dojść do ładu... P.S. Pompa odpowietrzona-wystarczyło zostawić na chwile załączona i jakoś poszło.jutro porobię jakies zdjęcia i narysuje schemat.
  20. intalacja poskładana (w suemi 3h roboty) wszystko ok, załaczam pompe a tu buu... nie pompuje mi wody... musze wziasc wyciagnac cała instalacje i przegladnac co jest nie tak... Wiec działam dalej
  21. Bo z tymi narurowcami juz chyba tak jest ze każdy chwali swoje i do tego dobrze działa. Dziś zakupiłem części z PCV zapłaciłem ok 150zł (dolot jednak zrobię z rur 1" ponieważ tylko jeden zawór był 3/4 wiec co mi szkodzi spróbować). Paczka z filtrami i pompa już idzie wiec może jutro będzie u mnie-koszt 350zł. Do tego jeszcze zakupiłem listwy zasilające +osobno bezpieczniki ale instalacja to będzie już opisane w osobnym wątku. Trzeba będzie się pospieszyć z budowa bo jedna samica Labidochromis Caeruleus zaczęła nosić ikre w pysku:D
  22. Zakupie ten siatkowy wkład lecz go trochę przerobie tak aby więcej "śmieci"przepuszczał, w ostateczności zostawię pusty korpus. Cos mi się wydaje ze będę musiał z wkładami eksperymentować.
  23. Myślałem żeby siatkowy dać po to aby większe syfy w nim zostały,a mniej niz 50mik na wyjściu żeby była czystsza woda...
  24. Chciałbym przedstawic ciag dalszy(opis zakładania itd. jest tu) bojów z moja 450l akwarium. Trochę się naczytałem w tym temacie i doszedłem do wniosku ze każdy ma inna instalacje i wiadomo chwali swoje. Napęd wiadomo, pompa C.O. i w sumie tyle konkretów... NO może jeszcze średnica rur 3/4"... Nie doszukałem się przewagi nad połączeniem równoległym/szeregowym filtrów. Mam zamiar zastosować 4 korpusy w takiej kolejności;Najpierw wkład siatkowy 50/80 mik, następnie pompa, 2 wkłady połączone równolegle 50mik i na końcu i tu sie rodzi pytanie, myślałem o 10mik ew 20mik (do testów może dam nawet 5mik), Oczywiście zawór na wlocie i wylocie do filtra(nie widzę sensu zakładać na każdym korpusie po 2 zawory ponieważ są to koszta jednego zaworu 15zł a 8x15zł i juz nam trochę daje). I oczywiście za pompa zawór spustu wody. Wiec teraz słucham sugestii na temat mojego filtra. A tak poza tym to szczęśliwego nowego roku:D
  25. Miałem sama gabke bez koszyka. Była nałożona na wlot i zaciśnięta na rurze opaska zaciskowa. -- Wiec czas myśleć nad budowa narurowca. Nie wiem gdzie zaczynać, czy czasem nie przenieść się już do działu osprzęt akwarium ale to zobaczymy z czasem. Trochę się naczytałem w tym temacie i doszedłem do wniosku ze każdy ma inna instalacje i wiadomo chwali swoje. Napęd wiadomo, pompa C.O. i w sumie tyle konkretów... NO może jeszcze średnica rur 3/4"... Nie doszukałem się przewagi nad połączeniem równoległym/szeregowym filtrów. Mam zamiar zastosować 4 korpusy w takiej kolejności;Najpierw wkład siatkowy 50/80 mik, następnie pompa, 2 wkłady połączone równolegle 50mik i na końcu i tu sie rodzi pytanie, myślałem o 10mik ew 20mik (do testów może dam nawet 5mik), Oczywiście zawór na wlocie i wylocie do filtra(nie widzę sensu zakładać na każdym korpusie po 2 zawory ponieważ są to koszta jednego zaworu 15zł a 8x15zł i juz nam trochę daje). I oczywiście za pompa zawór spustu wody. Wiec teraz słucham sugestii na temat mojego filtra. A tak poza tym to szczęśliwego nowego roku:D Tak jak wspomniałeś na wstępie, dział osprzęt będzie odpowiedni.Proszę przenieść to zapytanie, by nie robić OT.Perez666. Temat odnosnie narurowca jest tu:D
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.