Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czy dobrze sobie wymyśliłem obsadę do 600 litrów ? (200dłu. x60szer. x 50 wys)

obecnie mam standardowe 375litrów, ale nowe szkiełko już kupione czekam na szafkę i pokrywę, za około miesiąc będzie przeprowadzka


METRIACLIMA MSOBO MAGUNGA 1+4

MELANOCHROMIS CYANEORHABDOS MAINGANO 1+4

COPADICHROMIS AZUREUS 1+2

OTOPHARYNX LITHOBATES SULFUR HEAD YELLOW 1+2

CYNOTILAPIA HARA GALLIREYA REEF 1+3

MAYLANDIA ESTHERAE RED-RED 1+3

AULONOCARA FF 1+2

AULONOCARA MALERI RED BURGUND 1+2

Opublikowano
Hary maingano i msobo bym nie łączył z non mbuną.

Darku akurat nie zgodził bym się z Tobą w tej kwestii.

Mam połączone mbunę z non mbuna juz od 10 miesięcy. Wiem że to krótki okres ale zawsze jakiś. M msobo Maguna jest z Protomelasem, Placidochromisem, Aulonocara czy Copadichromis. Nie zauważyłem żadnej agresji ze strony msobo do pozostałych mieszkańców. A wręcz przeciwnie, podczas tarła ryby z non mbuna są bardziej agresywne niż mbuna. Nie mam na myśli pysi mbuna takich jak M Luwino Reef.

Wiem że to wszystko może się zmienić, jak ta rybka osiągnie wiek dojrzały. W chwili obecnej msobo ma około 18 miesięcy. Piszę to, że może się zmienić bo M msobo Magunga jest rybą nieobliczalną. Widziałem już różne dziwne zachowania tej ryby, i mam możliwość obserwacji z non mbuną. Jeżeli miałbym jeszcze raz łączyć mbunę z non mbuną to spróbowałbym po raz kolejny. Tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od cech charakteru ryby. Przekonał się o tym nie jeden hodowca.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
W chwili obecnej msobo ma około 18 miesięcy. Piszę to, że może się zmienić bo M msobo Magunga jest rybą nieobliczalną. Widziałem już różne dziwne zachowania tej ryby, i mam możliwość obserwacji z non mbuną. Jeżeli miałbym jeszcze raz łączyć mbunę z non mbuną to spróbowałbym po raz kolejny. Tak naprawdę wszystko zależy tylko i wyłącznie od cech charakteru ryby. Przekonał się o tym nie jeden hodowca.

Nie piszę że takie połączenia są niemożliwe ale ryzykowne co sam podkreślasz, dlatego nie polecam. Sam testuję takie połączenia ale aby coś powiedzieć musi minąć sporo czasu.

Dodam że testuję z nieterytorialnymi mbuniakami. Miałem krótko alulony z maingano i to było IMHO bardzo kiepskie połączenie.

Opublikowano

Co do karmienia jest to lekki problem. Ja poradziłem sobie w ten sposób no może za duże słowo poradziłem. Zrobiłem w następujący sposób pomieszałem wszystkie razem następujące pokarmy Omega One, Naturefod, NLS cichlid spectrum i tehera+. To podaje w jeden dzień na drugi mrożonki na trzeci znowu pokarmy suche itd itd. Póki co nie zauważyłem odtłuszczania się mbuny czyli M msobo Magunga i M Luwino Reef. Tak więc jak na razie jest ok. Jeżeli coś zauważę będe reagował .

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.