Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam


Mam problem z testami PH firmy JBL, jeden test ma na PH 3-9, drugi też JBL na PH 7,4-9.


Jak mierzę tym ( 3-9) to wychodzi PH pomiedzy 8-8,5 a jak tym ( 7,4-9) to wychodzi 7,6.


Kh mam 18.

Ktoś miał coś podobnego?

Opublikowano

bardziej masz 7,6 ;). Mam oba testy, ogólny test pH JBL ma słabe nasycenie barw - niewykluczone że nie odczytujesz odpowiednio zabarwienia.

Opublikowano

Być może, z odczytaniem wyniku raczej u mnie Ok, z pyszczakami dopiero zaczynam ale ogólna akwarystyka to juz parę lat ( 300 l ameryka, 112 l holender, 40 l krewetkarium), zrobie jutro taki test na sprawdzenie JBL - przełoże z holendra cały komputer z phmetrem i zobaczymy jak wypadną testy JBL.


pozdrawiam

Opublikowano

Wieć po testach za pomoca phmetru PH wyszło 7.789.

Tak wieć testy kropelkowe JBL z małą niedokładnścią JBL ( 3-9) wynik 8-8,5 , a JBL ( 7,4-9) pokazał wynik 7,6. Czyli obydwa troche oszukuja.

Opublikowano

7,6 przy 7,8 to nie oszustwo. To dobry wynik, stopniowanie jest co 0,2 więc wynik jest w granicach błędu. Już pomijając fakt że musiałbyś mierzyć trzema testami tę samą próbke żeby dokonywać porównań

Opublikowano

Z tymi trzema testami to nie koniecznie, jako pomiar prawdziwy przyjałem pomiar z komputera akwarystycznego Skalar, i porównałem to do wyniku z JBL, wiec chyba do porównania dokładności testów które posiadam wystarczy.

Opublikowano

Zgadza się, elektroda skalibrowana na cacy, cały dzien zainstalowana do pyszczaków i po dwa pomiary testami kropelkowymi w tym samym czasie wieć wyniki wiarygodne.


Pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.