Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

Obsada 648l


Szys

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, przemo-h napisał:

To Twoja subektywna ocena, ale acei to bardzo dobre uzupełnienie tej obsady. Jest bardzo dobrym towarzystwem dla silnego Maisona i zarazem malutkiego saulosi. Zbiornik, który zasugerowałeś dla acei to biotop, ale z drugiej strony zawsze można iść na kompromis. Trochę skał dla terytorialnej mbuny i trochę otwartej przestrzeni dla acei. 

Masz rację, ale tu jeszcze wchodzą w grę trewavasae i Metriaclimy OB, więc może być ciężko o taki kompromis. Grupa acei jest świetnym uzupełnieniem obsady, ale trzeba im zrobić miejsce. Przy dodatkowo czterech gatunkach skalnych może być trudno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pozner napisał:

Masz rację, ale tu jeszcze wchodzą w grę trewavasae i Metriaclimy OB, więc może być ciężko o taki kompromis. Grupa acei jest świetnym uzupełnieniem obsady, ale trzeba im zrobić miejsce. Przy dodatkowo czterech gatunkach skalnych może być trudno. 

W takim zestawieniu miałem te ryby, tylko dodatkowo było jeszcze parę innych ze względu na większy litraż i to połączenie, o którym piszemy, czyli: trewavasae, Maison, saulosi, acei i estherae bardzo dobrze się sprawdzało. 

Z mojej strony, prócz acei zasugeruję saulosi w większym stadzie. Będą najniżej w hierarchii, a w grupie z kilkoma samcami będą wyglądać o wiele lepiej. Wielosamcowość w przypadku Maisona jest raczej niemożliwa w takich zbiornikach. Wszystko jest dobrze do czesu. Potem zaczynają się walki na poważnie i szkoda ryb moim zdaniem. Z trewavasae w różnych morfach może być łatwiej, ale wtedy te pięć gatunków to już trochę dużo. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pozner napisał:

Jeśli mnie masz na myśli, to nigdzie nie stwierdziłem, że to jest za małe akwarium dla tego gatunku. A co do ilości gatunków, to się zgadza. Uważam, że 5 gatunków może się okazać o jeden za dużo

Napisała to osoba która ma 5 gatunków u siebie w 180cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.