Skocz do zawartości

Mleczna woda po wymianie wkładów w filtrze narurowym


lufa555

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.


Mam do Was krótkie pytanie:

- czy u Was posiadających filtrację narurową też po wymianie wkładów mechanicznych na nowe mętnieje woda na krótki okres?


Pytam ponieważ u mnie tak się dzieje. Wkłady wymieniam co 3 tygodnie na nowe. W między czasie nawet przy częstych podmianach wody ale bez ruszania wkładów mechanicznych woda jest krystalicznie czysta. Gdy jednak wymieniam same wkłady mechaniczne bez podmiany woda mętnieje na 3 dni po czym, znów robi się krystalicznie czysta.


U mnie za biologię odpowiada FBF, korpus z matrixem i cały unimax500 wypełniony ceramiką.

Ogólnie lata mi to ale wolę się upewnić czy to norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam wkładów sznurkowych a ociepliny, którą nawijam na trzpień ze sznurka, ponieważ przy mojej pompie tylko takie wkłady wytrzymają 3 tygodnie lub więcej.

Zazwyczaj zanim woda zacznie krążyć w obiegu zamkniętym przelatuje przez nowe wkłady i trafia do kanalizy około 100 litrów wody podczas podmiany.

No ale jak widać chyba zacznę płukać je przed użyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze czy płuczesz wkłady pod bieżącą wodą czy pod ciśnieniem.


Wkłady płuczę pod ciśnieniem w korpusie tak jak na Twojej fotce.

Lecz lufa napisał, że nie używa wkładów sznurkowych a ocieplinę.

Wiec podejrzewam, że to zmętnienie to może chwilowe zachwianie równowagi biologicznej i to zwykłe pierwotniaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiec podejrzewam, że to zmętnienie to może chwilowe zachwianie równowagi biologicznej i to zwykłe pierwotniaki.



Czyli wychodziło by, że na wkładach mechanicznych odbywają się największe procesy nitryfikacyjne?

Jak wymieniam wkłady to 3 na raz, ponieważ przed unimaxem500 też mam korpus z ociepliną.

Akwarium działa 8 miesięcy więc jakoś ciężko uwierzyć mi w zachwianie równowagi no ale to zmętnienie nie bierze się znikąd.


Następnym razem będę wymieniał po jednym wkładzie raz w tygodniu i zobaczymy co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodziło by, że na wkładach mechanicznych odbywają się największe procesy nitryfikacyjne?

To zależy jak długo je trzymasz w filtrach, im dłużej tym więcej się tam bakterii pojawi. Między innymi dlatego z uporem maniaka będę powtarzał że, im częściej czyścimy mechanika tym lepiej ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no bez jaj !! Wymiana na świeży sznurek nie będzie przyczną do wywołania inwazji pierwotniaków. To że tam będą sie osiedlały bakterie nitryfikacyjne nie znaczy , że jak je wywalisz i dasz świeże sznurki zaraz będzie zachwiana równowaga biologiczna ;-).

Według mnie przyczyną najprędzej będzie to o czym Aarset napisał . Chociaż po wymianie sznurków nigdy do takiego zmętnienia nie dochodziło pomimo tego , że ich nigdy w ogóle nie płukałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.