Jump to content

zwariowany lombardoi

cbr600rr
 Share

Recommended Posts

Wiajcie,

Dziś mój samczyk lombardoi totalnie mnie zaskoczył, ale w sumie "świeżak" ze mnie, więc może Wy znacie podobne "akcje" i wyjaśnicie mi conieco. Pytanie zadaje bo w sumie jako tako tylko tutaj pasuje...

Mam 112l, w tym akwa póki co (do dziś) tylko sobie spokojnie pływały "podarowane" dwa rybczaki, (lombardoi - raczej w 99% samiec) i socolofi (płeć nie znana).

Lombardoi zdominował zbiornik, ganiając swojego kolegę/koleżanę, ale w sumie krzywdy jako takiej nie robił, w tym czasie był żółty, czasem mocno, czasem bladł, na moment, ledn widoczne paski na ciele, jedno jajo atrapowe. Jego kolega kolorów nie zmiania - jest błękitny, czasem widać na nim paski czarne wyraźne, jedno jajo atrapowe.

Dziś wpuściłam do akwa dwie afry (parkę). I super, bo właśnie te ryby chciałam hodować, bo wspomniane wcześniej pysie, to prezent - niespodzianka. I teraz najśmieszniejsze.

Afry mają po jakieś 8-9cm, lomardoi jakieś 5, a socolofi jest najmiejszy. Samiec lombardoi, jak tylko zobaczył "nowych" wstąpił w barwy wojenne, jest cytrynowy i ma piękne czekoladowe pasy na sobie. Prezentuje się bomba, ale w sumie mu chyba odbiło, bo zacząl ganiać socolofi i udawać tarło... Tańczy wokół niego, trzepie tyłkiem i wykonuje wszelkie iiine czynności prowadzące do rozrodu :D

Nasuwają się pytania:

1) - to homoseksualista?

2) chce sie popisać?

3) socolofi to samica i będą "mieszańce"?

Innych pomysłów nie mam! Mieliście podobą sytuację? :confused:

pozdr

Z braku samic i zalecanych układów haremowych wychodzą takie dziwne rzeczy.

Pomimo że to taka młoda rybka? Ma gdzieś 3-4 miesiące.

Slawek-meszek

Kolego zapoznaj się z FAQ bo z tego co piszesz to nic nie przeczytałeś. W dziale chów pyszczaków jest mnóstwo tematów o zachowaniu pyszczaków. Proszę poczytaj trochę.

Obie rybki nie nadają się do Twojego akwarium są po prostu za duże. A lombardoi w genach ma agresję więc nie dziw się że zdominował "kolegę". Musisz pomyśleć o zmianie obsady.

Ps

Proszę przeczytaj ten temat nasz kolega bardzo ładnie opisał tu wszystko o 112l

http://forum.klub-malawi.pl/akwarium-112l-t20897.html

Kolego zapoznaj się z FAQ bo z tego co piszesz to nic nie przeczytałeś. W dziale chów pyszczaków jest mnóstwo tematów o zachowaniu pyszczaków. Proszę poczytaj trochę.

Obie rybki nie nadają się do Twojego akwarium są po prostu za duże. A lombardoi w genach ma agresję więc nie dziw się że zdominował "kolegę". Musisz pomyśleć o zmianie obsady.

Ps

Proszę przeczytaj ten temat nasz kolega bardzo ładnie opisał tu wszystko o 112l

http://forum.klub-malawi.pl/akwarium-112l-t20897.html

Odłowiłam rano i zawiozłam do zoologicznego lombardoi i socolofi. Nie planowałam tych ryb, więc w zasadzie nie wchodziło w gre dokupienie im samic, bo po 1 akwa jest za małe dla nich, a po drugie maiałąm na mnie inny pomysł. Także teraz sobie spokojnie pływają w 112-stce samiec i samiczka Afry. Jak wróćiłam to zauważyłam, że samiec przybrał piękne kolory.

Dzięki za radę, pozdr

Układ haremowy to jeden samiec i kilka samic (np 4). Twój układ 1 do 1 jest nie akceptowalny.

Na chwilę obecną polecam z faq - cześć poświęconą obsadzie akwarium - http://forum.klub-malawi.pl/faq.php?faq=b

Chciałam dokupić samice z innego źródła, żeby " pocieszać" stado. Świeża krew. Wiem jak funkcjonuje harem i jak powinny żyć te ryby.

Układ haremowy to jeden samiec i kilka samic (np 4). Twój układ 1 do 1 jest nie akceptowalny.

Żeby doprecyzować: to się może sprawdzać przy drapieżnikach ale przy typowej mbunie samieca zostanie zagoniona na amen. Dlatego nie polecamy takiego rozwiązania.