Skocz do zawartości

[pilne] szafka pod duży ciężar


Lunarii

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to wygląda na pierwszy rzut oka, ale kolega chyba pomyślał nad tym co ty i zrobił tam trzy szuflady połączone jednym frontem :D a przynajmniej tak mi sie wydaje


dscf7180x.jpg


Natomiast ja jestem ciekawy, bo nie widzę, jak ty tam teraz węże od filtra zewnętrznego przeciągniesz i przewody od oświetlenia że o filtrze zewnętrznym nie wspomnę :D hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ta komoda nie jest integralną częścią meblościanki i da się odsunąć od ściany, a to też pod warunkiem że plecy meblościanki nie są plecami komody :D, generalnie szafki bardzo mi się podobają. Nawet kolorystycznie.


da sie wysunąć jedynie górna szafka jest połączona z bokami, ale ją też można odkrecić komora stoi sama.

--

ciesze sie że się komuś podoba. komda jest elementem wysuwalny, o ile nie bedzie za ciezka, sam mebel wazy z 70-100kg wiec mozna nim suwac, ale jak jest obciążony to gorzej. pod dolnym cokołem są nóżki regulowane, teraz obciążyłem różnymi klamotami żeby się uleżało na penelach i wtedy poziomowanie. są nawiercone otwory dla prądu i przewodów od filtra, także takiej gafy nie popełniłem na szczęscie. zastanawiają mnie dwie-trzy rzeczy.


1. Jak to zabezpieczyć przed wilgocią. Będzie na akwarium pokrywa w kolorze szafki z aluminium i choć z pokrywy paruje mniej niż z otwartego zbiornika to jednak paruje a płyta może się odkształcać od wilgoci. zapodałem sylikonem w miejscach gdzie wilgoc moze podejsc czyli tych gdzie nie ma laminowania, ale nie wiem czy to wystarczy.


2. Czy moge stawiac akwarium od samej krawedzi od przodu. pod blatem są wzmocnienia jednak nie od samego przodu tylko jakby 5cm wewnątrz. innymi słowy blat wystaje 5 cm na przód w stosunku do podpór. Chyba przy takiej małej odległości blat 38mm sie nie odkształci pod wpływem ciężaru ale ja fizykiem nie jestem jak myślicie? 375l z wodą to jakieś 400kg 5cm z 50 to 40 kg więc chyba da rade.


3. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Najpierw miało być <200l, potem doszło do 375l. Teraz zastanawiam się, bo chyba się zmieści nie 375l a 450L. Pytanie czy warto. Więcej wody do podmieniania, większy rachunek za prąd, więcej wszystkiego a podobno Mbuna wolą powierzchnię dna. Czy warto? Znacie jakiś gatunek pływający nieco wyżej, który jest mniejszy od Acei?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przykryte akwa w dobrze wentylowanym pomieszczczeniu nie wnosi do parowania ani rozklejania się płyt...

2. możesz - u mnie akwa 423l wystawało poza blaty po 4cm z dwóch sstron i stało tak bardzo długo :P aż nie założyłem większego...

3. teraz się zastanawiasz, a jak postawisz to będziesz żałował, że nie postawiłeś większego... i to gwarantuję... stawiaj na tej pancernej szafce 150x60x60 ;) spokojnie wytrzyma -- najwyżej ją kawałek wysuniesz, co i tak wyrówna sie do prawej ccześci zabudowy która widzę że jest szersza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przykryte akwa w dobrze wentylowanym pomieszczczeniu nie wnosi do parowania ani rozklejania się płyt...

2. możesz - u mnie akwa 423l wystawało poza blaty po 4cm z dwóch sstron i stało tak bardzo długo :P aż nie założyłem większego...

3. teraz się zastanawiasz, a jak postawisz to będziesz żałował, że nie postawiłeś większego... i to gwarantuję... stawiaj na tej pancernej szafce 150x60x60 ;) spokojnie wytrzyma -- najwyżej ją kawałek wysuniesz, co i tak wyrówna sie do prawej ccześci zabudowy która widzę że jest szersza



Poważnie myślę żeby dołożyc 5cm, ale chyba wtedy już z szyby 10mm nie zrobie tylko potrzeba 12mm więcej się nie da bo pokrywa się do góry otwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.