Skocz do zawartości

[pilne] szafka pod duży ciężar


Lunarii

Rekomendowane odpowiedzi

Te dodatkowe 100zł różnicy w cenie płyty w zamian za poczucie bezpieczeństwa można poświęcić. Kupiłem np. używany filtr wewnętrzny bo uważam, że lepiej tutaj oszczędzić - czy słusznie to się okaże. Zwłaszcza, że czytałem historie w przypadku krzywej podłogi jak moja że np 18mm się ugieło pod ciężarem akwa w połowie i różne rzeźby potem robili :) szafka bardzo mi się podoba właśnie taka masywna, dalem jedno czoło dla trzech szuflad zaraz pod akwa i 3 szafki na dole jedna dla sprzetu akwarium typu filtr kubełkowy itp, a 2 pozostałe do rozdysponowania:)


Zastanawiam się tylko bo blat (2x18mm) wystaje nieco z przodu około 4-5 cm i akwarium mogę postawić albo na wysokości wzmocnień (4-5cm od początku blatu) albo na blacie i wtedy te pare cm będzie jak by wisiało wraz z blatem bez podpory, ale chyba wygnie się, tak na logikę to nie ma opcji, ale z fizyki to beton jestem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi policzyć, bo cała szafa wyszła ponad 3000zł, ale to niemal 4 metrowa zabudowa z garderobą i wieloma szufladami, a komoda pod akwarium to tylko jeden z elementów. Na logikę jednak dodatkowe 4 deski 0.5mx1m i jedna na blat 0.5mx1.5m to góra 3 metry kwadratowe płyty wiecej czyli tak 110zł około. oczywiście jak się podliczy koszt oklejenia PCV, konfirmaty, sylikon i inne to pewnie z 150zł wyjdzie. Fakt możliwe, że 150zł zmarnowane bo z pojedyńczej tez by wytrzymało, jednak wiem że nie dawało by mi spokoju jak bym miał z pojedyńczej. Nie jestem krezusem i są to dla mnie znaczace pieniądze, jednak przy tak dużym projekcie jakim jest dla mnie akwarium 375L wolałem nie oszczedzać na szafce, sąsiada zalałem już kilka razy. Wydaje mi się że estetyka jest znacząco na plus w stounku do pojedyńczej płyty bo wszystko wygląda tak surowo i masywnie, a tak właśnie chciałem. Do akwa będę musiał podstawiać drabinkę bo jak się doda wszystko łączenie z aluminiowa pokrywą to wyjdzie ponad 150cm wysokości i jak tutaj odmulać bez drabinki choć mały nie jestem:) Jednak tutaj też decydowała estetyka, wolę aby widz miał komfortowo, a nie ja przy odmulaniu.


edit:


dodaje obiecane fotki, pewnie w większości gusta to nie trafi ale ja mam specyficzny gust:)

post-11745-14695713429638_thumb.jpg

post-11745-1469571342995_thumb.jpg

post-11745-14695713430386_thumb.jpg

post-11745-14695713430793_thumb.jpg

post-11745-14695713431033_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.