Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Planuje sam zbudować szafkę pod standardową 150x50x50. W pierwszej wersji chciałem dać dwie pionowe przegrody więc także standard ale ostatnio wpadł mi do głowy pomysł aby przy tej wielkości nie bawić się w filtry kubełkowe a zastąpić je sumpem w tym przypadku wstawianie dwóch przegród jest nieciekawe (mało miejsca na sump).

Pomyślałem o wstawieniu jednej przegrody dzielącej szafkę 50cm do 100cm, tylko czy to 100cm bez pionowej przegrody to nie za dużo?


Założenia do szafki to:

tył z pełnej płyty 18,

blat myślę zrobić podwójny tzn płyta 18 plus na to jeszcze blat kuchenny 38mm (względy wizualne a przy okazji znacznie wzmocni szafkę).


Główne pytanie to co myślicie o tych 100cm bez żadnej podpórki?

Opublikowano

Oczywiście stelaż jest dobrym wyjściem ale mam mocno ograniczony budżet a przy stelażu musiałbym sporo zlecić u ślusarza (mam na myśli spawanie np) z tego co poczytałem znaczenie podniesie to koszt.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

mój stelaż kosztował koło 130zł gotowy, przy czym jak już zabiorę się za jego obudowanie, będę go mógł obudować znacznie tańszymi płytami 10mm a nie 18-tką, bo drewno nnie będzie unosić ciężaru ;)

koszt ten sam a wnętrze ogromne i spokojny sen - bezcenne ;)

stela%C5%BC.png

IMG_20111015_232523.jpg

Opublikowano

Przekonałeś mnie do rozważenia jeszcze raz tej opcji ze stelażem, zobaczę ile u mnie będzie kosztowało pospawanie podobnego stelaża.

Jedno pytanie mi się nasuwa, płyty podokręcasz od góry i z boków a jak zamontować zawiasy na drzwiczki, do normalnych zawiasów będzie przeszkadzał stelaż?

Opublikowano

tylko rozważ zakłady spawające tłumiki a nie takich robiących np bramy i materiał kup sam i dotnij (w sklepie dotną), bo u mnie w mieście rozpiętość cenowa spawania była między 100-600zł za usługę


aaa i sorry pomyłka - spawanie kosztowało 90zł z malowaniem podkładową

koszt materiału ~120zł

ale Twój będzie zdecydowanie mniejszy


drzwiczki nie będą otwierane - przykręcę po 4 magnesy i płyta będzie wkładana - drzwiczki by mi przeszkadzały - ale są rozwiązania umożliwiające montaż drzwiczek: patrz wątek od Misyo, dział DIY, "840l miszyn akwa"

Opublikowano

Przejrzałem wspomniany wyżej temat i już wiem w jaki sposób są zamontowane drzwiczki niestety odbija się to na estetyce (ja mam to akurat w nosie ale moja lepsza połówka ma w tym temacie inne zdanie).

Porównam koszty każdego rozwiązania i wtedy podejmę decyzję w którą stronę idę.

Opublikowano

Drzwiczki można zamocować na zwykłych zawiasach puszkowych ale wkręconych w niewielkie formatki, takie pionowe wąskie paski np. 10-15cm. Na estetyce wiele nie straci a sposób montażu jest pewny i drzwi moga się nawet otwierać > 90st. w zależności od rodzaju zawiasu.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.