Skocz do zawartości

300L 120x50x50- obsada z Demasoni?


Demo

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem wszystkim


Malawi miałem wcześniej ponad 3 lata, ale pływały w nim tylko Saulosi. Czas na coś nowego. Przeczytałem co tylko znalazłem na forum na temat demasoni. Wstępnie chciałem zrobić akwa 1- gatunkowe ale tu wkroczyła żona. Skoro zgadza się na akwa, to ma być ładnie i kolorowo a nie tylko niebiesko :/


Szukam towarzysta dla Demasoni. Musi to nie tylko być gatunek który da sobie radę w otoczeniu demonków ale jednocześnie ucieszy oko mojej pani. Wstępnie myślałem o Redkach (chciała Yelowki ale nie ta dieta). Zakładam małe przerybienie dla rozładowania agresji. Aktualna filtracja to Eheim 2228 + wewnętrzna pompka z gąbką jako mechanik (jak nie wystarczą to dołożę).


Ile rybek Demasoni + ile (tego co polecicie) może egzystować w tym litrażu? Może jakiś inny gatunek? Akwa zalane i pracuje od 2 tygodni ale nie mam ciśnienia by już jutro coś pływało. Spokojnie i rozważnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudotropheus demasoni w większym stadzie (10-12 sztuk) i do tego harem Metriaclima sp. msobo Magunga 1+3/4 bo wątpię, żeby docelowo udało Ci się w takim akwa utrzymać więcej niż jednego samca, przynajmniej mi się nie udało, a zaczynałem w układzie 2+3.

Planujesz kupić dorosłe ryby, czy maluchy ? bo jeśli maluchy to oczywiście większe ilości z założeniem redukcji


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje Ci cierpliwie przeglądać ogłoszenia akwarystyczne w sieci, ewentualnie - jeśli Ci na to pozwalają możliwości finansowe - kupić ryby z dobrego źródła np. dorosłe ryby z odłowu lub F1.

Z drugiej strony wpuszczenie dorosłego stadka w planowanych docelowych proporcjach płci nie zawsze oznacza, że uda się utrzymać taki układ zwłaszcza, że te gatunki które planujesz hodować cechują się dość wysoką agresją wewnątrzgatunkową i to zarówno samce, jak i samice dają popalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z drugiej strony wpuszczenie dorosłego stadka w planowanych docelowych proporcjach płci nie zawsze oznacza, że uda się utrzymać taki układ zwłaszcza, że te gatunki które planujesz hodować cechują się dość wysoką agresją wewnątrzgatunkową i to zarówno samce, jak i samice dają popalić.



Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę. Przez 3 lata bawiłem się 1- gatunkowym Saulosi i teraz chciałbym spróbować czegoś nowego. Liczę, że zakupione dorosłe stadko (funkcjonujące w danym akwa jako stado) ma już ustaloną hierarchię i co miało paść to padło a co się ostało to da radę się bronić. Oczywiście nowe akwa = nowe podziały terytorium ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.