Jump to content

[216L] Obsada nietypowego akwarium


Recommended Posts

Witam,


Akwarium 135x40x40. Bardzo chciałbym mieć ryby możliwe różnokolorowe najlepiej niebieskie, żółte, pomarańczowe.


Z gatunków, które mi sie spodobały ->


Yellow, Callenois, Red-Red, Msobo i kilka innych. Czy możecie mi zaproponować jakiś układ dający połączenie wymienionych kolorów. Wolałbym mieć więcej mniejszych ryb niż mniej większych.


Który z gatunków ma bardziiej pomarańczowe kolory:


Saulosi Coral, Msobo Membe Deep, Msobo Magunga, Red-Red? Widziałem kilka Saulosi Coral, ale one miały raczej zółtawe te samiczki - czy one wybarwią się z czasem na pomarańczowy?

Link to comment
Share on other sites

Czy Msobo Magunga nie są zbyt duże? Czy są wyraźnie większe od Callanois? Wiele stron podaje że rosną od 5.5 do 6" co daje jakieś 12.5-15cm czyli więcej nawet niż Red który według tego samego źródła rośną do 12.5cm.

Link to comment
Share on other sites

Akurat w moim akwa msobo nie są zbyt duże pomimo, że są to osobniki dorosłe (zapewne wynika to z faktu, że są z odłowu, a takie ryby nie osiągają rozmiarów takich jak ryby hodowane w akwarium od urodzenia). Samce M. callainos, które kupiłem w marcu tego roku jako 5 cm osobniki przerosły już M. msobo, a są to stosunkowo młode ryby i na pewno jeszcze sporo urosną. Tak więc akurat w moim przypadku taka sytuacja, o której piszesz powyżej nie wystąpi.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Chcę obsady możliwie kolorowej. Jestem tutaj teoretykiem, opieram się o internet więc znawców proszę o wypowiedź lub zaproponowanie mi trzech nie za dużych i różnorodnych gatunków.
Saulosi Coral

Labidochromis Caeruleus

Maylandia Callainos


lub


Melanochromis interruptus

Msobo "membe deep"

Maylandia Callainos


w tym wypadku zastanawiam się czy nie będą się krzyżować deep i callainos?

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o red-reda to zapomnij jest za duzy dla Twojego akwa a samiczki są naprawdę pomarańczowe Polecam mebe deep sa to mniejsze rybki samiczki są śliczne a samiczki są pomarańczowe Polecam interruptusa samczyk niebieski samiczka pomarańczowo- żółtawa


czy membe deep nie są żółte samiczki? Według wielu źródeł membe deep w odróżnieniu do P Msobo Magunga ma żółte samiczki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi
  • I tak trzymaj. Nie ma najmniejszego sensu. Nie są.  Redy mają taką budowę a maingano wygląd super.
  • Po piątkowym tarle BB jednak nie odpuścił Ciapatej, cały czas była i jest przez niego nękana. Uczestniczy w tym także samiec Alfa Perlmutta (zaleca się do niej i ją pogania) oraz jej największa konkurentka samica O (Pomarańczka). Czasami obserwuje jak w trójkę ją gonią. Sytuacja trochę mnie niepokoi bo do oprawców dołączyła jeszcze kolejna samica Metriaclimy (mniejsza OB). W 4 dniu inkubacji podobnie jak poprzednio Ciapata nie ma już ikry, ewidentny skutek nękania. Już miałem ją odławiać i przekładać do kotnika aby uniknąć zamęczenia. Teraz przynajmniej może się pozostawić i walczyć z samicą O co właśnie ma miejsce.   Mam następujące przemyślenia: - Metriaclimy E. Minos Reef to niezłe wariaty, zarówno samce jak i samice, w przypadku tego gatunku więcej samic na danego samca może nie dać większego „spokoju”, może być wręcz odwrotnie - największy błąd świeżo inkubującej samicy? Ponowne wpłynięcie do groty samca, nakręca go jeszcze bardziej i bardziej   - dobrze mieć samce, które wzajemnie się temperują, w moim przypadku prawy samiec Hary, który jak mu się chce to pogoni BB ze swojej części zbiornika - agresja napędza agresję - im dłużej obserwuje moje szkiełko na tym przymusowym wolnym, tym więcej mam w sobie emocji (mocne epitety i określenia typu „pogoń dziada”, „walcz”, „dobrze”, masakra… 😅 - przydałby się większy baniak, obecny wydaje się za mały Z pozytywnych rzeczy, wielkie zaskoczenie - wczoraj zauważyłem dwa nowe maluchy w szczelinach skalnych, w miejscu gdzie przypuszczałem, że matka Hara wypuszcza „trupki” po tak długiej inkubacji. Próbowały wypływać po jakieś jedzonko w czasie karmienia. Bije się w pierś i zastanawiam: - na ile może wystarczyć woreczek żółciowy dla takiego malucha skoro przeżył  39 dni? - czy będąc w pysku narybek jest w stanie pochłaniać drobinki pokarmu z zawiesiny która dostaje się do jamy gębowej matki?
  • 20 ppi 15 x15 cm i przez całą dl. akwa. Coś tam zajmuje, ale tak to już jest z hamburgami. Nie mam piachu, wszystkie moduły puste i otwarte z tyłu, więc w sumie na jakąś stratę sobie mogę pozwolić. Ale za to żadnych już mechaników, cyrkulatorow itp.  No i jeżeli sprawdzi się tak jak ten, z którego brałem wzór to temat kompletnie bezobsługowy i co dla mnie szczególnie ważne dość bezpieczny. Bardzo często mam kilkudniowe wyjazdy, a tutaj awaria jednej pompy nie stanowi wielkiego problemu. Nadal działają dwie i filtracja pracuje.
  • Ile gęstości ppi ma ta gąbka? Zapchania bym się nie obawiał, przy takich rozmiarach z 5 lat wytrzyma  No chyba że jest gęstość jest ppi 40 np. to wtedy szybciej się zapcha. 
  • Witam. Posiadam filtr eheim 4+ 2273 jako biolog i zastanawiam się czy jest możliwość wymiany pojemnika/komory filtra na wiekszy użyć tylko głowice 
  • Ile ten wałek ma wysokości i szerokości? Masz może zdjęcie z góry jak to wygląda? To leci na całej długości bezpośrednio przy tle?    Ja mam obawy co do ilości miejsca ile to zajmuje, ale może niepotrzebnie?
  • W sumie, to przecwiczylem temat w 400. Przy 2 litrach gąbki na 100 litrow, nawet w przerybionym baniaku nie dotykam hamburgow. Jedyny raz, kiedy faktycznie spadł mi poziom wody był, jak przez złe światło zarosła mi gąbka glonami z zewnątrz. Jakis półtora roku nie ruszałem wcale i działa. A nawet jakby, to wbrew pozorom nie będzie to wielki problem. Deko z modułów. Rozebrać znacznie.latwiej niż naturalne gruzowisko. A gąbka 4 cm, ale z dwóch po 2 cm. I podzielona tak, że dość łatwo się demontuje, więc zakładając, że jednak taka konieczność będzie, wierzchnia warstwę mogę wypłukać. Ale nie wydaje mi się, żeby była taka potrzeba. 
  • Ok, dopiero teraz, po bliższym przyjrzeniu się, zauważyłem trzeci wylot. Mam podobne odczucia jak Agnieszka @suricade przecież gąbka kiedyś musi się zapchać, co wtedy? Będziesz rozbierał cała aranżację? 
  • Pompy są trzy. Jeszcze jedna po środku. Więc będzie ok. W sumie to prawie kopia z baniaka, który oglądałem, tylko tam było 2,5 metra długości a u mnie jest 2.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.