Skocz do zawartości

Moja woda


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Uznałem, że obniżenie stężenia NO2 i dodanie bakterii przyspieszy proces przekształcenia pozostałego NO2 na NO3 i ogólnie przebieg całego cyklu.
To jedna z metod na obniżenie NO2 w zbiorniku, zwłaszcza już zarybionym. Tylko wtedy powinno dodawać się szczepy bakterii bez pożywki. Bactozym to bakterie z pożywką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten BACTOZYM nie był konieczny (nauka dla mnie) ale jak została kaps. ze startu no to do baniaka, jeszcze jak się czyta że:

• zaleca się jego użycie preparatu również po każdorazowej podmianie wody, czyszczeniu filtra lub po okresie stosowania środków leczniczych

• po użyciu środka, do nowo urządzonego akwarium można wpuścić ryby już po 24 godzinach

• zawarte w kapsułce enzymy redukują zanieczyszczenia organiczne, poprawiają jakość wody, zapewniają krystaliczną czystość wody

• preparat wspiera i przyspiesza proces utleniania azotynów poprzez uaktywnienie bakterii nitryfikujących

• koloidy umożliwiają szybsze gromadzenie się kolonii bakteryjnych w filtrach i na wszystkich powierzchniach akwarium


to choć się wie, że 24h to fikcja i ma się rezerwę do sloganów reklamowych to jakoś człowiek zawierza, że raczej pomoże niż zaszkodzi.

Nie było moją intencją namawiać kogokolwiek na konkretny produkt lecz podzielenie się spostrzeżeniami z własnego startu akwa.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kriso rozimiem i doceniam twoją pomoc, nie dodałbym bactozymu bo nie mam ;) mam za to biodigest i na razie nie zamierzam zmieniać aż do końca cyklu ale za to wasza rozmowa była pouczająca.


08.08.12 dziś no2 03-04 zoolek

no3 01-05 jbl

czy mam podmienić jeszcze wodę i dodać jeszcze biodigest czy poczekać jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś 13.08.12

no2 0,1-0,2 zoolek

no3 1 JBL

nh4 <0,05 JBL

Nie podmieniłem wody ostatnim razem tylko dałem 2x biodigest, dziś też tak zrobiłem ale zastanawia mnie zapach wody bo jest taki jakby stęchły, powinienem coś z tym zrobić czy poczekać do zamknięcia "CA" i dopiero wtedy podmienić? i temperatura wody jest na granicy 29 stopni C, pomimo iż nie świecę światłem i nie mam grzałki, czy to może być wina filtra wewnętrznego?

ps; drażni mnie ten test zoolek'a muszę kupić JBL, łatwiej się czyta :)


14.08.12 wyłączyłem filtr wew. i okazało sie że temperatura spadła o 3 stopnie teraz utrzymuje się na poziomie 27stopni C


29.08.2012 Dziś kupiłem w końcu test JBL no2 i wyszło niemierzalne próbka prawie przeźroczysta, ale z racji pory (20;00) sprawdzę jeszcze w ciągu dnia, mam natomiast inny kłopot, włączyłem dziś światło na 10 godzin i temperatura skoczyła mi znowu do 30 stopni C, chłodzenie butelka z lodem nie wchodzi w grę na dłuższą metę bo wygląda na to że to stała temperatura i że tak ma być(nie mam grzałki w akwarium) czy zamontowanie w akwarium dodatkowo wiatraczków w celu wzmożenia cyrkulacji powietrza coś da ?, obecnie mam w pokrywie światło 2 x39w ale chyba zmiana mocy belki też nic nie da, bo tylko wydłuży się czas nagrzewania wody, czy jest coś co można zrobić żeby temperatura była niższa ? proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak masz możliwość to pożycz od kogoś. Ja np. pożyczyłem w sklepie zoologicznym (znałem sprzedawce). Co do marki to nie pomogę bo u mnie własnie jeden ten zwykłu był trefny ale drugi działał dobrze i jego wskazania pokrywały się z trzecim termometrem (troche droższym). Obecnie mam alektroniczny jbl działa dobrze ale w necie są o nim różne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.