Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wlasnie zalozylem swoje akwarium malawi i chcialbym uslyszec kilka opini.

Wymiary: 140x60x50

Filtracja: JBL e901, Eheim proffesional II, Napowietrzacz

Oświetlenie: 4x36W , dwie marine-glo , dwie SERA DAYLIGHT BRILLIANT

Podloze : Piasek kwarcowy, kamienie jak na zdjeciach

Roslinnosc: Valisneria

Grzalki: 2x300W


Pytania dotycza filtracji co do mocy to raczej wystarczy, ale czy dobrze mam to ustawione i czy potrzebny jest cylkulator.

Pierwszy filtr ustawiony jest : wlot lewa strona koło grzałek, wylot prawa strona na dole.

Drugi filtr wlot lewa strona obok wlotu pierwszego , wylot deszczownica ustawiona po lewej stronie na długości tylnej szyby (ustawiona w góre) .


I teraz czy mam coś zamontować na prawym boku aby pchało wodę w lewą stronę (wzdłuż przedniej szyby ) np. mogę zamontować silny filtr wewnętrzny i umieścić go na prawej ścianie z wylotem w lewą stronę wzdłuż przedniej ściany. Dobry pomysł ??

post-12541-14695713342602_thumb.jpg

post-12541-14695713343032_thumb.jpg

post-12541-14695713343595_thumb.jpg

Opublikowano

Wg moich obliczen to masz 420l.;)


Jezeli chodzi o filtracje to zalezy jaka obsade planujesz i wtedy bedziesz wiedzial czy wystarczy.

IMO to powinienes wloty filtrow zamontowac w dwoch tylnich rogach, tak samo wyloty, z tym ze jeden wylot ustawiony aby "dmuchal" wzdluz tylniwj szyby, a drugi po skosie na przednia.

Wtedy zobaczysz czy jest odpowiednia cyrkulacja i nic nie zalega na piasku.


Dwie grzalki 300W to przerost formy nad trescia;) chyba ze akwa stoi w chlodni:rolleyes: .Na ten litraz wystarczy jedna.

Opublikowano

140cm dlugie, 60 wysokie i 50 szerokie to nie wiem ile ma:D Tyle mi powiedzial gosciu od ktorego kupilem.

Co do obsady to 4 gatunki z tych poniżej:

Metriaclima sp. msobo Magunga

Metriaclima sp. Membe Deep

Labidochromis sp. Hongi

Pseudotropheus socolofi

Labeotropheus trewavasae


z tymi wylotami może być problem żeby tak ustawić bo ten filtr eheim jest zrobiony z rurek PCV (tak miał zrobione poprzedni właściciel) i wlot jest na wysokości tych białych kamieni z lewej strony , a wylot w prawym tylnym rogu i ciężko jest coś z tym zrobić. A co do grzałek to wyjmę jedną:D


Tak jak pisałem mogę włożyć filtr wewnętrzny na prawą ścianę aby robiła ruch wody po przedniej ścianie w lewą stronę.

Opublikowano

Tak miedzy nami to powinieneś zakupić filtr wewnętrzny o wydajności 2000l/h do zbierania kupek a i cyrkulator też ma rację bytu ja w 450l 150x50x60 miałem taki osprzęt i było czysto na dnie

M membe deep z M msobo magungą nie mogą być razem ponieważ samiczki są takie same wiec będą sie krzyżować Wiec odsada już Ci się wyklarowała

Opublikowano

Mam wewnetrzny firmy Resum -1500 czyli 1500l\h to wystarczy chyba prawda? A gdzie go ustawic? na dole czy u gory ?? Co do obsady to spoko , dowiem sie jakie sa dostepne i te kupie , oraz jedna z tych dwoch gatunkow.

Opublikowano
Tak miedzy nami to powinieneś zakupić filtr wewnętrzny o wydajności 2000l/h do zbierania kupek a i cyrkulator też ma rację bytu ja w 450l 150x50x60 miałem taki osprzęt i było czysto na dnie


Kazde akwa jest inne i jedno nie jest rowne drugiemu.

Nie przesadzasz z tym sprzetem?;)

Dwa filry zew.+wew. +cyrkulator.IMO to duzo za duzo.osobiscie w 576l. mam dwa filtry zew. i tez mam czysto na dnie i nie wiem co to jest odmulanie dna.:D

Opublikowano

Jak juz ma to wszystko to dlaczego ma tego nie używać O cyrkulatorze napisałem we wcześniejszym poście a później już nie było mowy o nim wiec jakie za dyzo? Czytamy ze zrozumieniem nawet jak sam zauważyłeś wylot jednego z zew ustawiłem jako cyrkulator A nie wiem o Ci chodzi z ym odmulaniem dna:-)

Opublikowano

Co do wylotu filtra to wezme troche weza i ustawie go na przednia szybe , a ten wewnetrzny ustawie wlasnie po lewej zeby zrobic ruch wody i nie bede musial kupowac cylkulatora. Ale zastanawiam sie czy do tego wewnetrznego wkladac filtr czy po prostu zrobic go jako cylkulator i tylko zeby pchal wode ?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
    • Moja a502ps coś nie działa. A502e usuwała żółtawą barwę wody. Ta nie. Może sprzedawca się pomylił ?  Jak u Was ? EDIT: Sprzedawca wyklucza pomyłkę ze względu na kolor żywicy. Być może słaby przepływ przez żywicę, jak pływa w ruchomym złożu. Wrzuciłem do solanki. Zobaczymy co z tego wyjdzie... EDIT2: Po kilku godzinach w solance przesypałem połowę do drugiej skarpety (luźniejsze upakowanie żywicy) i po wypłukaniu, obie skarpety do filtra. Już działa. Subtelne żółtawe zabarwienie widoczne po długości zbiornika zniknęło po 12 h. Zakładam, że przepływ przez żywicę był za słaby. Stężona solanka po regeneracji - prawie czysta. Przy wydajnej filtracji (fluidyzator K1 40l z gąbką 30ppi na pompie) - ta różnica w zabarwieniu to jedyny benefit stosowania tej żywicy. Woda nie jest bardziej klarowna niż bez.
    • Zgadza się, ale w czasie regeneracji żywica oddaje też zgromadzonym w niej brud. Założeniem podwójnej regeneracji było to, że za pierwszym razem żywica oddaje większość brudu i podlega regeneracji, a druga tura miała skupiać się już tylko na regeneracji 🙂 Ale tak jak już pisałem żadna ze stosowanych przeze mnie metod regeneracji nie dawała jakichś spektakularnych różnic więc stosowałem je naprzemiennie. 
    • A nie zostało udowodnione kilka lat temu na forum, że kolor zupy purolajtowej bierze się z odkładającego się w złożu syfu i nijak nie ma do tego czy złoże zostało prawidłowo zregenerowane czy nie?  Fsęsie, że purolite solidnie wypłukany w czystej wodzie nie będzie puszczać koloru, ale nie poradzi nic na NO3 i odwrotnie - brudny ale prawidłowo sformatowany będzie brudzić ale działać, pomijając dodatkowy niewypłukany syf.  
    • Koledzy, mam dość obojętną wodę w kranie (nigdy nie odpowiada na zaczepki) i szkło bez piasku, z dnem strukturalnym na dnie. Szukam jakiegoś medium do trwałego podniesienia pH bez sypania sody czy innych soli, ale poza kruszonym koralowcem nic nie widzę. Kiedyś było coś takiego ale ze sklepów zniknęło, więc pewnie było po prostu słabe. Może któś, cóś?  450L, 350L wody netto, filtracja FX4 i JBL 901 z grzałką przepływową.   
    • ok, dziękuję, zamówię u tego sprzedającego.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.