Sir_Yaro Opublikowano 3 Czerwca 2012 #1 Opublikowano 3 Czerwca 2012 Szklane pudełko przelewowe Z racji iż pudełka przelewowe kosztuja kosmiczne pieniadze za radą makoka zdecydowałem sie wykonac je samodzielnie. Jako materiał miałem do wyboru szkło lub akryl. Różnica w cenie materiału jest tak duża, ze akryl odpadł niemal od razu. Wykonane przeze mnie pudełko w sklepie kosztowało by około 300-350zł (co jest absurdalna kwotą). Natomiast ja wydałem 60zł na szkło i jego przyciecie. Było by pare złotych taniej gdyby nie to ze sie pomyliłem i kazałem wyciac pare zupełnie nie potrzebnych ścianek. Projekt pudełka znalazłem gdzie na google image. Szerokosc mojej wersji to 20cm - juz przy tej szerokosci wydajność jest potworna. Nie mam jak sprawdzic ale 6000l/h powinno spokojnie przez nie przepłynąć, możliwe że i 2x wiecej. Troche teoretyzuje ale pompa 3000l/h nie wywołuje nawet silnego strumienia w ostatniej komorze pudełka... Na projekcie trzeba zwrócic uwage, ze niektóre scianki sa wymienione 2x i ciecie szybek wg tej listy skonczy sie 3-4 nadmiarowymi, niepotrzebnymi szybkami.
Sir_Yaro Opublikowano 4 Czerwca 2012 Autor #3 Opublikowano 4 Czerwca 2012 Zaworem na spływie wyciszyłem. Ale juz zamowiłem wiertło do szkła aby zrobic drugi spływ i zabezpieczyc sie przed zatkaniem i przelaniem... ---- edit Tak dla potomnych. Wiercenie w szkle jest mega łatwe. Myślałem ze bede sie z tym meczył pare godzin, a okazało sie, że po 5 minutach temat był zamknięty...
jim Opublikowano 6 Czerwca 2012 #4 Opublikowano 6 Czerwca 2012 Nie przemawia do mnie ten kawał mosiądzu. Idź do sklepu elektrycznego i poproś o dławik odpowiedniej średnicy - stosowałem takie przejście z powodzeniem w moim przelewie.
jim Opublikowano 6 Czerwca 2012 #6 Opublikowano 6 Czerwca 2012 jaki kawał mosiądzu?? http://galeria.czarniak.org/main.php/v/Akwarium/DIY/Overflow+box+2/DSCF2300.JPG.html
Sir_Yaro Opublikowano 6 Czerwca 2012 Autor #7 Opublikowano 6 Czerwca 2012 aaaa....to tego juz dawno nie ma Nawet nie pamietam czemu....
marcecrisco Opublikowano 17 Lutego 2017 #8 Opublikowano 17 Lutego 2017 (edytowane) czesc, dzięki za projekt, przymierzam się do zrobienia takiego pudełka tylko z przezroczystej płyty akrylowej. Kleił ktoś kiedyś taką płyte? ZAstanawiam się czego użyć dragon do pvc odpada ? Z góry dzięki pozdrawiam Edytowane 17 Lutego 2017 przez marcecrisco
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się