Skocz do zawartości

Dziwna płochliwość


jose

Rekomendowane odpowiedzi

no i czyż to nie jest zgłębianie tematu: wyciąganie wniosków z obserwacji i dzielenie się nimi na forum??...

Sześćset sześciesiąty szósty raz zakładając taki sam temat? Oo, wolnego! Nie pomoże to w żaden sposób na znalezienie odpowiedzi na postawione pytanie.


Poza tym - coś jest w tym co pisze Aarset, ryby w akwarium różnie reagują na różne osoby pojawiające się w pobliżu akwarium, może chodzi o sposób chodzenia czy kolor stroju, to już do dokładnego przetestowania. W każdym razie zauważyłem,że niektórych postaci boją się bardziej niż innych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Poza tym - coś jest w tym co pisze Aarset, ryby w akwarium różnie reagują na różne osoby pojawiające się w pobliżu akwarium,



O tym to ja pisałem i dodam że prawie napewno jest to związane z obroną przed większą rybą czy innym łowcą np wydrą itp moje dzieci nie rzucają cienia na akwarium bo są za małe, ale nawet jak wchodzę do ciemnego pokoju z akwarium, z jasnego przedpokoju to w momencie w którym przekraczam próg od ubrania i ciała odbija się światło i rybki chowają sie błyskawicznie po czym zaraz wychodzą i rozglądają się


Napisane z fona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę to dorzucę kilka uwag z mojej strony, bo mam/miałem podobne problemy.

Szukając na forum rozwiązania tego kłopotu (a jest to rzeczywiście wkurzające) znalazłem gdzieś myśl, doświadczenia jednego z użytkowników, który zwrócił uwagę na to, że np. w sklepie ryby nie są płochliwe. Oczywiście to młode osobniki, jest ich dużo, nie mają odpowiednio podzielonych rewirów itd. itp. Ale dało mi to do myślenia.

Zmieniając akwarium z 2,5m na 1,5m (musiałem wysupłać miejsce w biurze dla klientów) zmieniłem również oświetlenie z bardzo nikłego wówczas LED na HQI. A co tam! Niech nastanie jasność!

W międzyczasie zacząłem bardziej zwracać uwagę na parametry wody, bo nieco dłużej przysiedziałem przed kompem na forum i jak sprawdziłem tylko PH, to oczy wyszły mi na wierzch.

Zmieniłem jadłospis - nie swój :P

Pokombinowałem z AT-203 i JVP-102 i dopiero po zastosowaniu wszystkich możliwości konfiguracji ryby stają się mniej płochliwe. Akcentuję słowo stają, bo to jest proces. Nie da się tego zmienić w ciągu godziny. Tak bynajmniej ja uważam.

Ale! U mnie zbiornik jest w biurze. Ja siedzę tam kilka - kilkanaście godzin dziennie. Nawet teraz :grin: i gdy ja podchodzę do zbiornika to ryby już sa przy szybie, ale wystarczy, że wejdzie klient, dzieci czy moja małżonka już ich nie ma. I nie sądzę, żebym był bardziej atrakcyjny od mojej małżonki (ani z przodu, ani z tyłu :mrgreen:) Po prostu ryby rozpoznają tego kto sypie im do zbiornika papu. Pies reaguje tak samo! Ba! Wszyscy reagujemy tak samo!

Głodówka też potrafi czynić cuda! Jednak w moim przypadku wpływ miały wszystkie te czynniki! i tak jak trzeba przeanalizować wszystkie elementy. U mnie właśnie tak było! Nawet przestawienie jednego kamienia w inne miejsce daje czasem efekty, ustawienie inaczej wylotu mechanika, skierowanie w inną stronę falownika, bądź wyrzucenie go z akwarium, bo np. masz JVP-202 gdzie przepływ wody to 12000 l/h, a zbiornik 120 cm i rybska przez pół dnia machają to kiedyś chyba odpocząć muszą.

Wiem, że nie wniosłem nic nowego do tego postu i tego co jest na forum, ale chciałem zwrócić tylko uwagę, że akwarium to nie pokój, gdzie wysratczy przestawić łóżko w inna stronę i już jest OK. Choć i w akwarium tak może być.

Sorry rozpisałem się nieco. Jakoś mnie tak naszło na pisanie:D

  • Dziękuję 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylem ze ryby ktore sie kryja nie sa po prostu glodne.

Moje caly dzien plywaja po calym akwa ale wystarczy ze podejde do baniaka to juz wszystkie bez wyjatku sa przy tafli przy przedniej szybie.

I tak czekaja, czekaja, czekaja.

Czasami dostana, czasami nie ale karmione sa oszczednie bo ryba glodna to ryba zywa i zdrowa.

Zrob im glodowke to zobaczysz jak sie beda cieszyly kiedy bedziesz podchodzil do akwa.


Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.