Skocz do zawartości

Malawi 240L rekonesans sprzętowy :)


Maciek

Rekomendowane odpowiedzi

Pytając o parametry chodziło mi głównie o pH i twardości. Grys koralowy nie specjalnie podniesie pH, ale może pomóc w utrzymaniu go na stałym poziomie.

Pozostałe parametry ok, warto wiedzieć od czego zaczynamy.

A wracając do pytania, może być Matrix+grys koralowy lub inna ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna ceramika w sensie całego filtra czy zamiast grysu koralowego? i jeszcze raz o filtrze bo jak pisałem wybrałem atmana tylko nie wiem czy cf 1000 czy cf 1200 nie planuję większego baniak jak 240L z uwagi na to że mieszkam w bloku i zwyczajnie nie miałbym gdzie takiego postawić, gdybym chciał postawić większy to musiałbym w nim zamieszkać :D a filtry różnią się pojemnością, w cf1000 jest 7 L a w cf1200 bodajże 12L więc zastanawiam się, który byłby właściwszy... ?


Co do filtra to weź sobie tego Atmana cf1000 będziesz spokojniejszy


to znaczy co ten większy jest jakiś gorszy czy może ten mniejszy jest wystarczający i nie ma sensu kupować aż takiego dużego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy co ten większy jest jakiś gorszy czy może ten mniejszy jest wystarczający i nie ma sensu kupować aż takiego dużego ?

Nie ma sensu kupować większego ten cf1000 spokojnie wystarczy bo i przecież pysi w tym akwa bedziesz miał nie więcej niż 16szt A za pieniądze zaoszczędzone kupisz sobie rybki lepszej jakości żeby oko cieszyły Kubełek wypełnij cały bio ceramiką i będzie git:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę, czy mógłby ktoś wkleić fotkę swojej szafki pod akwarium, chodzi mi o szafkę bez metalowego stelarza, będę robił swoją sam i chcę zobaczyć jak wygląda już gotowa żeby oprzeć na czymś swój projekt,najlepiej jakby to była szfka pod 240-3XX L. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brazylią właśnie dlatego nie zaglądałem w google i prosiłem o fotki na tym forum żeby zobaczyć na czym u was stoi malawi, a więc chodzi mi o autentyczne fotki szafek a nie pod zbiornikami roślinnymi, pustymi, albo zestawionymi do sprzedaży, więc jak nie masz fotek albo nie masz czasu to niepisz nic o google. Mnie poprostu chodzi o to jak jest zbudowana taka szafka (grubość desek, ilość pionowych desek, jaki blat itp). Przecież malawi to duży ciężar... ,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Aquaboro nie polecam bo nie znam, diversa mogę polecić bo mam trzecie i ani razu się nie zawiodłem.


Jak chcesz zobaczyć fotki szafek pod zbiornikami malawi to w galerii w dziale sprzęt masz mnóstwo różnych propozycji szafek, filtrów itp.:

http://www.klub-malawi.pl/index.php/galeria/?g2_itemId=136541

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Marku już oglądałem, zdecydowałem się na szafke własnej roboty z blatów kuchennych a najlepsze że zapłacę za to ok 120-140zł a co do baniaczków mówisz że diversa są lepsze mam okazje kupić 120x50x50 za ik 270zł ale aquaboro na stronie sprzedaja za 216zł więc nawet z dostawa byłoby taniej i dlatego pytam noże ktoś zetknął się ze szkłami aquaboro poniżej link do szkiełka tej firmy

http://www.sklep.aquaboro.com.pl/akwarium-recta-120x50x50cm-p-36.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.