Jump to content

Dziwny problem z NO2


Jargos

Recommended Posts

Witam,


Już nie mam sił walczyć sam i proszę o pomoc. Streszcze cała historie zbiornika. Akwa 300l zalane w styczniu 2011 filtracja wew. głowica 1400l/h z gąbka i zew. 1400l/h cały w ceramice, wszystko gra i buczy do momentu kiedy to znazlazłem do zkupienia msobo w warszawie cena atrakcyjna, bioree !! było to ok stycznia 12r. Wszystko ładnie pieknie koniec stycznia samica msobo bez wyrażnej przyczyny zdycha, po tygodniu demasoni brzuchy wzdęte nie pobierają pokarmu chowają się i pierwsze strarty, f**k nic tylko bloat (i żeby nie było nie karmiłem mrożonkami), poleciałem z ryba do weterynarza wynik = nicienie, z pomocą kolegi Makok'a leczymy metronidazolem tu też cyrk źle obliczyłem dawke poprawiłem i wszystko gra (podczas leczenia metro filtr biologiczny odłączony pracował we wiaderku). Mija miesiąc ryby ocieraja się o piach szybę wszystko, maingano stoi w miejscu i sie kołysze, czasami potrzasa pyskiem :/ co znowu do cholery ? uzupełniłem testy JBL kropelkowe i oto wyniki:

PH-8, NO2-0,8, NO3-20-30,

Tematów masa, czytam, zakupiłem Prodibio wlałem 7 ampułek czyli teoretycznie na 420l i sól niejodowana w ilości 300g, ryby zachowują się normalnie, ale wyniki testów ciągle takie same! Zbadałem wodę u kolegi i wyniki dobre, znakiem tego testy też. POMOCY !


Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Tez tak kiedys mialem w starym akwa 300l gdy wyciagnalem z kubelka purigen do regeneracji ( kubla nie czyscilem od jakis 8 miesiecy ) po paru godz. skok no2 do poziomu okolo 0,5. Wyczyscilem kubel z calego osadu, a bylo tego sporo, dolozylem kilka ampulek prodibio i po 2 lub 3 dniach sytuacja wrocila do normy, robilem tez podmiany wody co dzien po jakies 20 - 30%. Kiedy ostatnio używałeś ten capisol ? Bo on mogł to spowodować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.