szogi Opublikowano 3 Kwietnia 2012 #1 Opublikowano 3 Kwietnia 2012 Czy samice mogą mieć czarną górną pletwę czy to będzie samiec ?
matejk Opublikowano 3 Kwietnia 2012 #2 Opublikowano 3 Kwietnia 2012 jak są to młode ryby to raczej będzie to wybarwiający się samiec,ale gdy są już dorosłe może to być samica która jest dominująca w stadzie:)
szogi Opublikowano 3 Kwietnia 2012 Autor #3 Opublikowano 3 Kwietnia 2012 no ma juz z 9 cm reszta samców jest już niebiesko-czarna a ta szt. jest ich wielkości i ma czarniawa pletwę
matejk Opublikowano 3 Kwietnia 2012 #4 Opublikowano 3 Kwietnia 2012 może być dominująca samica albo zdominowany przez resztę samców samiec.Okaże się kiedy może się wytrze z którymś z samców wtedy będziesz miał pewność że to samica:)
nabe Opublikowano 3 Kwietnia 2012 #5 Opublikowano 3 Kwietnia 2012 Samice nie mają czarnych krawędzi płetw.
bigb Opublikowano 3 Kwietnia 2012 #6 Opublikowano 3 Kwietnia 2012 Samice nie mają czarnych krawędzi płetw No to ja mam jakąś amazonkę bo ma czarne krawędzie płetw, pionowe delikatne pasy i wpada czasami w fiolet, zupełnie jak zdominowany samiec. Tak nosiła już ikrę, jedna z najlepszych inkubatorek.
robn2 Opublikowano 3 Kwietnia 2012 #7 Opublikowano 3 Kwietnia 2012 Ja również nie do końca się zgadzam z kolegą nabe, mam 8 samic i jedna z nich ma lekko czarne obrzeże płetwy grzbietowej i delikatne bardziej szare niż czarne pasy podobne jak u młodego samca, a na pewno jest samicą, bo na razie jako jedyna z samic dwukrotnie inkubowała. Niestety zdjęcia nie zapodam, bo jak do tej pory wszystkie próby sfotografowania kończyły się fiaskiem. Jako przykład link: http://www.african-cichlid.com/Saulosi_Breeding.htm Jest bardzo podobna do tej z linku, choć nie jest tak okazała.
szogi Opublikowano 5 Kwietnia 2012 Autor #8 Opublikowano 5 Kwietnia 2012 no ja tez juz mam 2 takie i jedna chyba nosi ikrę bo ma pod pyszczkiem jakby wybrzuszenie i nie połyka dużych płatków tylko male
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się