Skocz do zawartości

Pierwsze Malawi 240L info.


jarecki_69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny zatem baniak już jedzie nie wiem kiedy ale do tygodnia przybędzie zrezygnowałem za waszą poradą z podżwirowego bo się nie nadaje i pytanie czy się nadaje Eheim PowerLine 2252 i główny EHEIM PROFESSIONEL 3 2073 drugie moje pytanie o rozmieszczenie filtrów w jaki sposób aby była dobra cyrkulacja lub co jeszcze aby poprawić cyrkulacje wyczytałem że są jakieś urządzenia ale nie chciałbym przesadzać z tym sprzętem o ile jest to możliwe.Pozdrawiam i Wesołych Świąt.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny zatem baniak już jedzie nie wiem kiedy ale do tygodnia przybędzie zrezygnowałem za waszą poradą z podżwirowego bo się nie nadaje i pytanie czy się nadaje Eheim PowerLine 2252 i główny EHEIM PROFESSIONEL 3 2073 drugie moje pytanie o rozmieszczenie filtrów w jaki sposób aby była dobra cyrkulacja lub co jeszcze aby poprawić cyrkulacje wyczytałem że są jakieś urządzenia ale nie chciałbym przesadzać z tym sprzętem o ile jest to możliwe.Pozdrawiam i Wesołych Świąt.:D



Eheim PowerLine 2252 - dość drogi i jak na biotop Malawi trochę za słaby do takiego zbiornika (może pomyśl o głowicy o wydajności 2000l/h np. Aquael Circulator 2000 lub Atman at-203).

EHEIM PROFESSIONEL 3 2073 - będzie OK, ale przyznam, że cena zaporowa....


Jeśli chodzi o rozmieszczenie filtrów tak, aby była dobra cyrkulacja to na forum znajdziesz trochę informacji na ten temat, choć tak naprawdę to nikt Ci nie poda gotowego rozwiązania, bo w zasadzie to zależy od wielu czynników np. sposobu ułożenia dekoracji w akwarium.

Żeby poprawić cyrkulacje można użyć tzw. falowników, ale to już jest ostateczność i IMHO w takim akwarium jak Twoje w zasadzie nie powinno być takiej potrzeby.


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mortem dziekuje za podpiwiedzi tez o tym Circular myslalem tylko ze nie wiem czy jest jakas przedluzka aby koncowka byla przy dnie bo chyba o to chodzi a co do biologa z Eheima juz zamawiam co do rozlozenia filtrow chodzi mi o jakis powiedzmy szkielet ukladu czylu gdzie wlot wylot i mechaniczny dzieki wielkue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem filtry w ten sposób, że głowicę z gąbką mam umieszczoną na lewej bocznej ścianie akwarium (zaraz przy tylnej szybie i najniżej jak się dało - spód gąbki znajduje się ok. 2-3 cm nad piaskiem), a po przeciwnej stronie akwarium (czyli prawej) mam w narożniku przyklejoną do tylnej szyby rurę zasysającą do filtra zewnętrznego (też bardzo nisko umieszczoną), a przy lustrze wody w tej samej części akwarium wylot filtra zewnętrznego (rura zasysająca i wylot znajdują się równolegle względem siebie w odległości ok. 1-2 cm).


Jeśli chodzi o głowicę to jest umieszczona najnijżej jak się tylko da, a wylot znajduje się mniej więcej w połowie wysokości zbiornika. Wir jest taki, że zamiata równo piasek (robią się wydmy, które co tydzień rozgarniam przy podmiance wody).


pozdrawiam

--

I jeszcze jedna informacja: musisz ponadto uwzględnić ewentualne utrudnienia w dobrej cyrkulacji wynikające ze sposobu ułożenia kamieni (ja pierwotnie w akwa miałem 5 kamieni, a po dołożeniu po jakimś czasie dwóch relatywnie niedużych kamieni, tak żeby zrobić rybkom coś na wzór grotek trochę inaczej zaczęła przebiegać cyrkulacja wody w zbiorniku - IMHO pogorszyło się trochę, choć prawdę powiedziawszy zmiany w aranżacji dekoracji były stosunkowo nieduże....


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.