Jump to content

Filtr do 500 l Tetra 2400, Aquael Unimax 700


Luk

Recommended Posts

Witam.

Polecili byście któryś z tych filtrów do akwa 500 l.

Tetra Przepływ wody 2400 l/h i pojemność nie całe 23 litry.

Unimax przepływ 1700 l/h pojemności nie znalazłem ale przypuszczam po wielkości że mniejsza od tetry.

Dodatkowo za kilka miesięcy będzie jeszcze jeden kubełek bo wydaje mi się że jeden to za mało no i prz 2 nie ma problemu z czyszczeniem na zmianę.


Wyedytowałem tytuł - Tatra to samochód, albo co lepsze - piwo ;) A filtry to Tetra :)

Gorol :)

Link to comment
Share on other sites

Osobiście wybrałbym Unimaxa bo polski :) i nie słyszałem nieprzychylnych opinii w przeciwieństwie do produktów tetry. Zastanawiam się tylko po co ci taki duży kubeł? Jako biolog spokojnie starczy model 500 (chyba że chcesz tam wpakować 60 ryb;))

Link to comment
Share on other sites

:confused: Rybęk tak jak koledzy na forum doradzili będzie max 30, ale czy nie lepiej mieć rezerwe filtracji, a w cenie nie ma aż takiej różnicy, to jeśli uważasz że wystarcz 500. W takim wypadku mógł bym od razu kupić dwie sztuki i tak jak pisałem czyścić na przemian, myślisz że to jest dobre rozwiązanie. czy lepiej darować sobie ten pomysł.

Aktualnie mam właśnie tetre ex 700 w 240 roślinnym ale wydaje mi się że to inny klimat jak to w roślinnym czasem nawet filtr nie jest potrzebny tylko ruch wody, a w Malawi muszą robić to bakterie w filtrze. jeśli się mylę to proszę o poprawienie. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Jak cena nie robi problemu to bierz większy. Na rury zasysające załóż gęstą gąbkę jako prefiltry (czyścisz co tydzień przy podmianie) a kubeł będziesz mógł czyścić raz na pół roku i z biologią masz spokój. W malawi musisz pomyśleć nad dobrą filtracją mechaniczną. Kubełki niezbyt dobrze się sprawdzają (upierdliwe częste czyszczenie), lepszym rozwiązaniem jest wewnętrzna głowica z gąbką min. 2000l/h a IMHO najlepsze rozwiązanie to narurowce + cyrkulator/falownik.

---------

Obie funkcje spełni też, podobno bardzo dobry fluval FX5.

Link to comment
Share on other sites

Cyrkulator mam już na liście zakupów a co to jest ten narurowiec. to jest jakiś filtr między kubełkiem a akwarium. i czy da się go kupić gotowego czy trzeba samem zrobić.


Znalazłem taką pompe cyrkulacyjną, Pompa cyrkulacyjna At-203

Czy do tego muszę dołożyć jeszcze jakiś falownik czy ta pompa będzie wystarczająca do akwa 200cm.

Czy wylot kubełka powinien być po tej samej stronie co pomapa cyrkulacyjna żeby ruch wody był w jednym kierunku, czy lepiej jeden na jednej stronie a drugi na drugiej żeby twożył się wir w środku akwarium.

Link to comment
Share on other sites

a co to jest ten narurowiec. to jest jakiś filtr między kubełkiem a akwarium. i czy da się go kupić gotowego czy trzeba samem zrobić.
Montujesz samemu z gotowych części ;) poszukaj na forum tematów masz od groma.
Link to comment
Share on other sites

Już się troszkę zapoznałem i nasuwają się kolejne pytania

1.Jaką obudowe wybrać do takiego filtra czy 25 cm wystarczy czy musi być większa,

3. Ile mikron wybrać w takim filtrze.

4. Czy można to podłączyć do takiej pompy cyrkulacyjnej 2000l/h, ( i jeśli tak to gdzie go wpiąć przed fitrem czy za ) znalazłem pompę która nie musi być zanużona w wodzie i zamontował bym ją w szafce pod akwarium i w ten o to sposób w akwarium nie było by zbędnych urządzeń.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Filtr na rurowy zamontowany, ale mam problem z cyrkulacją w Akwarium, myślałem że będzie bardziej dmuchało.

Muszę dokupić falownik i myślałem o 12000l/h z dwiema turbinami, większych w rozsądnej cenie nie widziałem.

Czy będzie wystarczający.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Posty

    • Kronikarski wpis. Od ostatniego wpisu minęło  15 miesięcy. Często zaglądam tu na forum, ale jakoś nie było o czym pisać. Dobrym wujkiem akwarium wciąż jest samiec Tyrannochomis maculiceps ok 30cm.  Niepodzielnie włada i panuje nad swoją trzódką. Najbardziej licznym gatunkiem jest Nimbochromis livingstonii. Jest to jedna dorosła samica i trójka jej potomstwa. Ryby te są spokojne i wyjątkowo odporne. Pomagają rozproszyć agresje u innych ryb.  Jednak ryb było mało. Jako, że w Aquatreff pojawiły się duże ryby pewnego gatunku to przy pomocy Tanganika-Konin udało mi się je ściągnąć do siebie 😀.  Tak, tak znowu Lichnochromisy acuticeps 😅😍. Dwie samice ok 16cm i samiec 23cm. Rybki to F1 co daje szanse, że tym razem ich odporność będzie większa niż u poprzedników, a pięknościowo nie odbiegają od WF. Ze względów estetyczny zawitały u mnie dwa samce Aulonocara fire fish oraz Scianochromis frieri iceberg.  
    • Producent przewidział łączenie tych paneli tła w jakiś sposób? Pytam bo wzór się powtarza i zastanawiam się, czy była opcja dać jeden panel "do góry nogami". Tak czy owak wygląda elegancko, czekam na więcej zdjęć
    • Dziękuję za odpowiedź, właśnie mi o to chodziło czy posiada możliwości regulacji tego światła jakie będzie mi pasować. U mnie też święcą moduły zimne  oraz rgb. Te pseudo świetlówki led już nigdy nie będą takie jak kiedyś, dlatego kombinacją zimnych i rgb coś można wykrzesać z tego, a to urządzenie może pomóc w osiągnięciu zamierzonych widm światła.
    • Filmik z udziałem Lethrinops sp. GOLD Harbour Island wielkość 9-10 cm no może 11,5   Naprawdę piękna ryba, bardzo spokojna i towarzyska ale nie da sobie w kasze dmuchać  - Polecam. U mnie skład 1+1 idealnie się dopasował. IMG_8622.MOV    
    • Filtrowanie nie ma sensu chyba że przez jakiś wewnętrzny gąbkowy dla ruchu wody. Czym to "cementowałeś"? Może zamiast kamieni znajdziesz jakieś moduły?
    • Nawet nie widać za bardzo pionowych łączeń. 😉 A chcesz malować ten beton, czy zostawić jak jest? Bo czym innym moczyć w wodzie moduł z cementu, by puścił do wody, a z takiego akwarium nie pozbiedziesz się do końca tego syfu, zawsze zostanie coś, co osiądzie na ściankach lub na dnie.
    • Betonowanie skończone wczoraj w nocy, poszło 3 kilo mieszanki. Beton sobie teraz schnie, wieczorem zaleję szkło, żeby zaczął wypuszczać to co tam ma do wysyfienia. Pytanko, na jak długo zostawić wodę przed wymianą na nową? Filtry chyba odłączone, bo nie ma po co betoniankę przez nie przepuszczać, nie?  @Jeb_us dzięki kolego, ale z kamieniami bd celował w jakiś odcień szarego, żeby w miarę możliwośći pasowały do tła i do betonu.   
    • Nowe Maingano 4 sztuki dołączyły do grona. Każdy po ok 3.5cm. Jak zapewne zauważyliście, powoli skład non-mbuny odchodzi, a pojawia się mbuna. Pod hasłem: mniejszych można więcej. A co do Crabro, to już ładnie urosły i nie ma z nimi najmniejszych problemów. Mają dużo miejsca i są spokojne. I fajnie gryzą palce przy karmieniu
    • @Fireman40 można regulować płynnie moc świecenia każdego z poszczególnych kanałów, których w najnowszej wersji sterownika jest 7. A co pod te kanały podłączysz, to już Twój wybór. Ja mam np. moduły LED białe zimne, moduły RGB z rozbiciem na poszczególne widma, oświetlenie roślin w hydroponice i regału z pająkami 😜
    • To ja się wtrwce bo dawno się nie odzywałem, na wyspach kupisz w każdym garden center, kamienie co prawda pewnie z 7 funa za kamień ale kupisz mówię tu o green rockery Stone są dość fajne i mają ciekawe kształty 😁
  • Topics

  • Images

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.