Skocz do zawartości

Moje pierwsze akwarium (200L)


Wojtek17

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupuje się filtry używane ? Jest na to jakaś reguła ? Bo szczerze tak patrzac na allegro za nowego 2224 mógłbym mieć używana 2226 :)


Na forum znajdziesz zarówno zwolenników zakupu filtrów nowych, jak i używanych. Ja też swego czasu rozważałem opcję zakupu filtra używanego z tzw. wyższej półki (czyt. Eheim), ale po przeglądnięciu ofert na Allegro odpuściłem sobie (prawdę powiedziawszy odnoszę wrażenie, że z oferowanymi używanymi Eheimami jest tak jak z samochodami zza zachodniej granicy - jest tego dużo, ale IMHO jakość wątpliwa i częstokroć są zdekompletowane, a na zadawane pytania sprzedawcom odnośnie historii użytkowania sprzętu często nie otrzymywałem odpowiedzi). Ktoś zapewne napisze, że cóż z tego, że filtr zdekompletowany, jak przecież można zakupić w markecie ogrodniczym zawory i węże, wymienić uszczelkę i będzie śmigał, ale mimo wszystko uważam, że handlujący nie mają krzty poczciwości oferując w takim stanie filtry. Oczywiście nie twierdzę, że nie można trafić na porządny sprzęt na Allegro, a taką opcję zapewne Ci zarekomenduje kolega Perez666, który - jak wynika z jego postów - w swoich baniakach wykorzystuje Eheim'y z Allegro, ale jeśli jesteś nowicjuszem to może jednak pomyśl o czymś nowym, kompletnym i z instrukcją obsługi :-)

Ja poprzednio używałem Fluvala 305, a teraz w nowym akwa mam Aquaela Unimax 250 i powiem szczerze, że jestem miło zaskoczony nowym nabytkiem. Nie wydaje mi się, żeby ww. sprzęt odbiegał znacząco od Eheima jeśli chodzi o funkcjonalność. Po prostu ma chodzić i filtrować :-)


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz kupić eheima używanego.Najlepiej z rodziny Classic, 2215 wystarczy.

W sumie kupiłem 4 Eheim classic (używane) i wszystkie działają bez zarzutu.Nawet nie trzeba było wymieniać uszczelki czy wirnika.Wymyć i od razu gotowy do boju :D

Za zaoszczędzone pieniądze kup dobrej jakości ryby z pewnego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.