Skocz do zawartości

Piaskowiec


yaro

Rekomendowane odpowiedzi

Róznica jest bynajmniej ogromna... Najprościej rozłożyć sobie siły. Gdy już to zrobimy można zauważyć, że ciężar jako jedna za składowych odgrywa rolę najważnejsza gdyż on jako siła nacisku ma wpływa na siłe reakcji ze strony w tym przypadku szkła akwariowego.

Jak wiadomo Q = m * g takze prosto wyliczyć, że z Q = 5000N robi nam się 1000N

Teraz można także zauważyć że siła reakcji w pżybliżeniu jest równa w każdym punkcie na całej długości akwarium, a tym samym siła odpowiadająca nacisku kazdego punktu jest 5x mniejsza i szyba o grubosći 10mm taką siłę spokojnie wytrzyma.

A aby to wpakować do akwarium będziesz potrzebował paru chłopa i odpowiedniego przygotowania i to wszystko moim zdaniem... Silikon także wytrzyma, popatrz na akwariium jaka powierzchnia silikonu utrzymuje Ci praktycznie 2 m płytę szklaną. A skała będzię przyklejona całą powierzchnią. Prawdopodobienśtwo więc obstawiałbym większe rozszczelnienia się akwarium niz odklejenia piaskowca przylepionego dokładnie całą powierzchnią.

Inna sprawa przymocowanie ale basior ma dobry artykół na ten temat i zachęcam do przeczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 x 60 x 200

niestety bloczek piaskowca o wymiarach 200 na 60 i grupości ok. 10 cm to waga pół tony :/


A kto to ci wyliczył ????? i po holere takie grube.

Ja mam tło z płyty granitowej, tylnia szyba 196/64 jest to tak zwany ofis czyli to co ścinają z bloku skalnego zanim z reszty zaczną robić nagrobki, wiec z jednej strony jest idealnie płaskie i to idzie na styk z szyba a to co jest widoczne w kawa jest postrzepione. grubość mojego tła wacha się gdzieś od 2,5 do 6 cm w zalezności od miejsca, mimo ze granit jest dużo cięższy od piaskowca to waga tego tła wynosi 120 kg. Co do wkładania tego do akwa to Pudzianowskim nie jestem i dlatego poprosiłem aby przecieli mi tą płyte na cztery częsi więc do akwa miałem do wtargania cztery płyty po ok 30 kg co jest już do zrobienia :wink: oczywiście pozostaje ślad cięcia ale jak porosło glonami to prawie nie widać a całość prezentuje się świetnie i ja przy takim rozwiązaniu pozostane - szyby i spoiny tez wytrzymują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś tło, fajnie, ale jak dobrze widze to jest ono 10 cm niższe niż Twoje akwa. Będziesz sie musiał troche nagłowić żeby w sensowny sposób zniwelować brakujące cm 10 cm :wink:

pokazałem tło które zamówiłem u gościa, ale w trakcie rozmowy zmieniłem na 200 na 60 wiec niebędę musiał się pocić.

Jak już sie uporam z włożeniem tła i ustawieniem kamieni to prześlę zdjęcie.

Mam jeszcze tylko jedno pytanie, na jednym z piaskowców lśni srebrna nić, zastanawiam się czy to nie jakaś ruda zelaza i czy czasem nie wpłynie ona negatywnie na jakość wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akwarium 200x60 nie masz wzmocnień

wzdłużnych? Czy masz je zamontowane na

górnym brzegu szyby? Ja mam wklejone przy

200x50 wzmocnienia jakieś 3 cm poniżej górnego

przegu szyby, więc do akwarium 200x50 tło

200x50 mi nie wiejdzie bez rzeźby. Dodając

styropian na dnie plus jakieś podłoże (z tyłu

akwarium nie muszę mieć tła aż do dna) do

zbiornika 200x60 tło 200x50 wydaje mi się

w sam raz.


milc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację

ale wystarczy 5 cm zapasu, zamówiłem tło 200 na 60 a firma mi go dotnie do rozmiaru jaki potrzebuję. Włącznie z kominem który również zajmuje troszke miejsca.

Wzmocnienia wzdłuz mam i ja. Jak się zamontuje to sie zobaczy, narazie czekam na przesyłkę ma być we wtorek najpóźniej w środę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.