Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja wiem czy przerybienie ;)


5x lombardi

5x elongatus empanga

8x crabro

8xdemasoni

5x auonocara calico

5x metriaclima red red


plus gibiceps

dwa glonojady

kilka kiryskow

4x barwniak czerwonobrzuchy

4 kosiarki

i 4 brzanki pieciopregie

Opublikowano
5x lombardi 5x elongatus empanga 8x crabro 8xdemasoni 5x auonocara calico 5x metriaclima red red plus gibiceps dwa glonojady kilka kiryskow 4x barwniak czerwonobrzuchy 4 kosiarki i 4 brzanki pieciopregie
Mam nadzieję że żartujesz ?:roll:
Opublikowano
8x crabro

Stanowczo zbyt duże na ten zbiornik

8xdemasoni 5x auonocara calico

Całkowicie odmienna dieta

plus gibiceps dwa glonojady kilka kiryskow 4x barwniak czerwonobrzuchy 4 kosiarki i 4 brzanki pieciopregie

A to nie ten biotop i totalnie inne warunki środowiskowe.

Opublikowano
Stanowczo zbyt duże na ten zbiornik


http://www.akwarium.info.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=759:maylandia-crabro-pyszczak-szersze&catid=71:pielgnice-afrykaskie-jezmalawi&Itemid=122


dlaczego zbyt duze 12 cm


Całkowicie odmienna dieta


demasoni roslinozerne

a z tego co mi mowiono to calico tez


A to nie ten biotop i totalnie inne warunki środowiskowe.


wiem ale zostaly mi ze starego akwarium to ich nie wyrzuce

Opublikowano

ja też lubię zupę rybną... ale dosłownie, bez sarkazmu, taką gotowaną... wrzucam tam różne ryby i przeważnie jest smaczna...


tajemnica dobrej zupy rybnej to:

- dobra zupa rybna to zupa ugotowana na bazie kilku gatunków ryb

- aby zupa nie byłą mętna należy usunąć skrzela

- mętności zupy rybnej można uniknąć wyjmując głowę ryby po 25 min gotowania

- oczy i skrzela ryby sprawiają, że zupa jest gorzka

- w celu zlikwidowania bagiennego, nieprzyjemnego zapachu należy obłożyć rybę cebulą i pozostawić ją w takim stanie jeden dzień lub namoczyć w mleku


a ja się poważnie waham czy dodać harem 1+2, jako szósty gatunek do mojego przepastnego 720l :lol:

normalnie jakiś dziwny jestem :mrgreen:

Opublikowano

Gatunkami można by z powodzeniem obdzielić trzy akwaria. I to jest najlepsza droga. Napowietrzanie to tylko jeden z twoich problemów, o czym niestety szybko sie przekonasz. Bardzo gorąco zachęcam do wydania komuś części ryb.

Opublikowano

makok dziekuje ale jak bede chcial zupe to wejde sobie na inne forum a tu mam inne sprawy jesli wiec nie masz nic w temacie lepiej nie pisz.


sa to narazie mlode pyszczaki i dopiero dobieram obsade wiec i tak nie wszystkie zostana.

to jezeli 36 rybek to zaduzo na 450 litrow to ile ma ich byc?

bo kazdy mowi co innego.


mowiono mi ze kupic na poczatek wiecej a pozniej z tego dobierac obsade.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.