Skocz do zawartości

co na początek


Darek 78

Rekomendowane odpowiedzi

przepraszam wiem wiem przesadziłem myślę że macie rację sory meth że podważyłem twoje opinie.Po prostu myślałem że 3 gat. to za dużo na 240l myślałem że ktoś wymyślił ale jak są to obsady sprawdzone to ok.:):):)

(jeszcze raz przepraszam);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podważyłeś mojej opinii bo i jak. Ja napisałem przykładowe pyśki jako drugi gatunek W ogóle nie było mowy o trzech gatunkach w 240l. Jeżeli będziemy mieli takie myślenie jak Ty przed chwilą to do standardowego akwa tj 120x40x50 nic nie włożymy bo wszystko będzie nie tak:-) :-) I nie przepraszaj nie ma za co( nie zamaco:-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post_Mortem masz rację estherae za duży na ten zbiornik nigdy nie widziałem dorosłego samca,ale wczoraj w sklepie zoo...I nigdy nie wpuściłbym go do takiego szkiełka(bez urazy darek,ja mam 200l ) nawet gdy bym posiadał...Jeżeli chodzi o msobo tez proponuję te piękne rybcie chociaż piter miał w 240l i ...


Odnoszę wrażenie, że wiele osób doradza obsadę w oparciu o swoje doświadczenia z rybami relatywnie młodymi, które nie osiągnęły docelowych rozmiarów.

Prawda jest taka, że w akwarium o długości 120 cm można trzymać narybek każdego gatunku. Problem pojawia się wówczas, gdy ryby zaczynają dorastać i ujawniają swoje prawdziwe oblicze. Zapewne dla wielu z forumowiczów, to co napiszę będzie zaskakujące, ale wiele lat temu w swojej "profilowanej" 240-tce próbowałem utrzymać stadko Copadichromis borleyi. Mój eksperyment jak można się domyślać nie powiódł się i przez swoją nonszalancję straciłem pięknego samca Copadichromis borleyi, który wprawdzie nie był jakoś szczególnie dotkliwie szykanowany przez dominanta, ale pewnej nocy wyskoczył przez mały otwór do karmienia w pokrywie i rano znalazłem go na dywanie.


To wydarzenie nauczyło mnie pokory i uznałem, że decydując się na hodowanie danego gatunku nie można zakładać, że jakoś to będzie. Rybki szybko rosną, a na pewno szybciej niż udaje nam się zmieniać akwaria na większe i o tym należy pamiętać przy doborze obsady.


A wracając do tematu, to do P. demasoni proponowałbym M. johannii - zgodna dieta, kontrastowe ubarwienie, no i brak w akwarium wszystkich rybek w pasy pionowe :-)


pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie nad takim połączeniem ryb:


1 baniaczek

Cynotilapia Afra Coube

Pseudotropheus Saulosi


2 baaniaczek

Pseudotropheus Elegantus Mphanga

Cynotilapia Afra Hai Reef lub Pseudotropheus socolofi.


Przypominam, iż posiadam narybek trzech pierwszych rybek i mam dwa akwaria po 240 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam narybek takich pyszczaków, właśnie dokupiłem ostatni:

Cynotilapia Afra Coube

Metriaclima Zebra Makonde (niebieskie i ob.)

Pseudotropheus Elegantus Mphanga

Pseudotropheus Saulosi

Jak wspominałem mam dwa baniaczki, prosze o pomoc, które rybki trzymać z którymi, tak żeby podzielić po dwa gatunki na akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.