Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

moi drodzy koledzy- ja jestem koleżanką:cool::P dlatego może wizja przedstawiona przez Siwego , budowy "murów" , wydała mi sie dodatkowo wielkim obciązeniem w kilogramach.Ale jak Siwy objaśnil mi/co prawda nie blondynce/, że to nie aż taki ciężar, to wcale ta opcja nie jest bez szans:)

Opublikowano

koledzy nie doczytali końcówek czasowników w Twoich wypowiedziach :P


tak wygląda projekkt mojego stelaża:

stela%2525C5%2525BC.png


tak wyglądał gotowy pospawany:

IMG_20111012_190401.jpg


a tak z obciążeniem 1000kg (woda 660kg + szkło 109kg + kamienie 139kg + piasek ~100kg):

IMG_20111102_202338.jpg


zalety stelaża są niepodważalne:

- najlepsze ekono w konstrukkcjach "otwartych" - współczynnik utrzymywanej wagi do ceny konstrukcji (1000kg/230zł materiał, zespawanie i malowanie)

- najwięcej miejsca w środku, do dowolnej aranżacji

- niezniszczalność - nic nie rozmoknie, nie rozklei się, itp - tym samym ni narażasz się na przewrócenie/pęknięcie głównego zbiornika

- mozliwość przestawienia - w przeciwieństwie do murowanych z cegieł

- niska waga


ciężko wyargumentować przeciw stali przy takich argumentach ;):lol:

Opublikowano

makok mój stelaż jest podobny tyle że na 8 nogach i co do zalet to zgadzam się w zupełności


Jedyneczka, sory za tego "kolegę" :) tak mało płci pięknej w naszym gronie że z przyzwyczajenia napisałem kolega. Pozdrawiam

Opublikowano

Bardzo pomysłowy stelaż MAKOK, ja zrobiłem z kątownika sobie (sam spawałem) ale chciałem mieć wysoki na 85 sm... i mam taki, konstrukcyjnie raczej prosty. Ten z Twojego zdjęcia, zaispirował mnie do zrobienia innego, lepszego, dłuższego, wiekszego ;-) ale to jak wreszcie zamieszkam na "swoim" ;-) heh


A jaki tam blat daleś? Ja pos swoje akwa 120L dalem kawał parapetu grubego na 40mm.. Albo akwa jest ogromne, albo widzę że raczej jest jakiś mały... Bałbym się że się wypręży i....

Opublikowano

ja nie mam spawarki - spawanie z malowaniem podkładówką kosztowało 80zł :D tyle że musiałem przyjść z pociętym materiałem własnym, tak więc luzik ;)


w warsztacie spawającym tłumiki... a nie u spawaczy od bram itp., którzy chcieli za to 500 ;)

--

A jaki tam blat daleś? Ja pos swoje akwa 120L dalem kawał parapetu grubego na 40mm.. Albo akwa jest ogromne, albo widzę że raczej jest jakiś mały... Bałbym się że się wypręży i....


zwykła biała meblówka 18mm - nic się nie wklęśnie - musiałoby na obszarze 65x54cm bo tyle mam między belkami stalowymi

--

aha i jeszcze jedno:

na tym zdjęciu widać:

IMG_20111015_232523.jpg

od góry jest:

- podkładka pod panele 3mm szara (ta taka twarda pianka),

- blat z wiórowej białej 18mm,

- obklejony stelaż paskami tej samej podkładki pod panele 3mm żeby wyrównać ewentualne nierówności

- stelaż biały (optycznie jaśniej w szafce)

- stelaż na dole podklejony też podkładem pod panele 3mm na całej długości dookoła, żeby mi nie rysował podłogi

Opublikowano

oczywiście że nie jest potrzebny, ale za ~230-250zł? :P


taki stelaż wystarczy potem "obić" płytami meblowymi 10mm, które są o 40% tańsze od 18mm i jest ich mniej (tylko przód i boki), niż musiałbyś użyć do budowy szafki pełnej szafki pod 1000l ;)

Opublikowano
a że przepraszam, a mój to na ilu jest? bo imho właśnie 8 :lol:


Makok sory za pomyłkę, jest na 10 nogach, jak mogłem się pomylić:)


Ja płyty wiórowe oklejone ala wiśnią kupiłem w castoramie za niecałe 50zł z docięciem na podane wymiary, za to blat mam z tych kuchennych o grubości 3cm. W najbliższym czasie chcę walnąć nową okleinę płyt i nowe zawiasy bo stare sie powyginały. Po środku mam przedzielone na dwie szafki także płytami z castoramy, tyle że niedługo wywale tą przegrode, będzie więcej miejsca na ewentualny sumpik w przyszłości.

Opublikowano

Taa najlepszy jest stelaż ......:D

Siwy dobrze radzi Postawienie czterech murków To wydatek kilkudziesięciu złotych

Srednio zdolny facet wymuruje i obrzuci Potem mogą być nawet w kolorze scian pokoju Do tego fajny blacik i jest naprawde estetycznie Chyba że ktoś woli w domu żelastwo Niby zabudować mozna Ale to także kosztuje

Sam będę już niedługo stawiał taki własnie postument

I jeszce jedno nie po to się stawia 1000 lit żeby za chwilę zmieniać miejsce akwarium ;)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.