Jump to content

problem z krzywo stojącym akwarium


shabana

Recommended Posts

Witam.

Mam problem z ustawieniem akwarium a dokładniej z jego wypoziomowaniem. Zalałam połowę zbiornika i różnica pomiędzy prawą a lewą stroną wynosi 1,5cm na długości 120cm bo tyle ma akwarium. Zbiornik stoi na całej płycie więc podłożenie czegoś nie wchodzi w grę, przestawiałam w inne miejsca pokoju i wszędzie jest tak samo z poziomem podłogi. Robienie wylewki też nie wchodzi w grę bo mam parkiet. Czy ta różnica sprawia duże prawdopodobieństwo rozszczelnienia i powodzi w mieszkaniu? Tylko nie piszcie o szczęściu czy pechu tylko jak to realnie wygląda. Może macie jakieś inne sposoby wypoziomowania?

Link to comment
Share on other sites

Zawsze to jest jakieś większe naprężenie na jedna szybę, poza tym brzydko wygląda gdy tafla wody nie dochodzi równo do pokrywy. Ja też miałem sporą krzywiznę i załatwiłem to w ten sposób, że mniej więcej od połowy baniaka dawałem piankę w płycie pod panele stopniowo dokładając po krótszym arkusiku aby płyta cały czas miała pod sobą wsparcie.

Link to comment
Share on other sites

Masz u siebie lepszy przypadek przechyłu, gorzej gdyby ta różnica dotyczyła przodu i tyłu akwa, wtedy naprężenia byłyby dużo większe... Ale to i tak nie zmienia faktu, że 1,5cm to dużo.


Gdzieś czytałem, że jeżeli różnica wynika z krzywizny podłogi to sprawdza sie płyta pilśniowa, ale tam różnica wynosiła tylko kilka mm, a jak będzie przy 15..

Link to comment
Share on other sites

W poziomo stojacym akwarium siła oddziaływania wody rozkłada się równomiernie na obie szyby, jeśli tworzy się kąt, to masa wody napiera na niżej położona szybę (grawitacja). Czym to może skutkować? Może nie od razu pęknięciem (siły się rozkłądają na całą szybę), ale istnieje prawdopodobieństwo rozszczelnienia (zależy o jakości silikonu).


Osobiście bym kombinował jakoś wypoziomować szafkę, albo zaopatrzyć się w długa poziomicę i kombinować metodą Lechosa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.