Pawcio-88 Opublikowano 7 Czerwca 2012 #81 Opublikowano 7 Czerwca 2012 zastosuj gotowca choćby z tego powodu że ma zabezpieczenie przed gorącym startem - czego sobie samemu lutując z komponentów nie zlutujesz elektroniczny ma swoje zalety - poszukaj, ale akurat BLV'ki są projektowane pod konwencjonalne jakbyś zamawiał z aqva-light to każ sobie ustawić długość kabli wychodzących z układu zapłonowego na 150cm - żebyś nie musiał lutować nepturion nie ma filtra UV, możesz w tym kloszu zastąpić szybkę, szybką hartowaną 4mm (taka co się tłucze na drobny mak) - koszt żaden a filtr w 80% eliminujący UV te klosze za 11zl nie mają takiej szybki w standardzie OK. Dam im znać, chociaż ten układzik bede miał prawdopodobnie zaraz koło tej oprawki schowany w obudowie ale to się jeszcze zobaczy
makok Opublikowano 7 Czerwca 2012 #82 Opublikowano 7 Czerwca 2012 ten układzik nagrzewa się do dobrych 90stC także w obudowie innej niż zawieszanej z dala od wody lampie bym go nie dawał... przy czym wszędzie piszą żeby kabel do żarnika nie miał więcej niż metr - ale że nie potrafili uzasadnić dlaczego to poszedłem po bandzie i mam 130cm - nic złego się nie stało - nadal żyje, nie zakółca pracy kompów itp
Pawcio-88 Opublikowano 7 Czerwca 2012 #83 Opublikowano 7 Czerwca 2012 ten układzik nagrzewa się do dobrych 90stC także w obudowie innej niż zawieszanej z dala od wody lampie bym go nie dawał... przy czym wszędzie piszą żeby kabel do żarnika nie miał więcej niż metr - ale że nie potrafili uzasadnić dlaczego to poszedłem po bandzie i mam 130cm - nic złego się nie stało - nadal żyje, nie zakółca pracy kompów itp To kurcze nie jest za ciekawe Będe musiał zrobić jakaś osłone na to :/ -- Zestawi zamówiony Żarnik BLV 8800k spalite + gotowy układ zapłonowy W poniedziałek dostanę formatki spienionego PCV i zapewne elektronike też Zostanie tylko zrobić stelaż i zalewam baniaczek Moje Paszczaki już się doczekać nie mogą
jim Opublikowano 7 Czerwca 2012 #84 Opublikowano 7 Czerwca 2012 Elektroniczny pracuje z przebiegiem prostokątnym, z częstotliwością coś koło 400 Hz, magnetyczny - 50 Hz z sinusem, co przekłada się na mruganie, marnowanie fury prądu na grzanie zamiast na świecenie, bo jak napięcie jest za niskie to prąd już płynie, a łuk jeszcze nie świeci. Ponadto jak masz kiepski prąd w gniazdku albo fanatycznego sąsiada-spawacza jak ja, to indukcyjny nie jest w stanie utrzymać napięcia i żarnik mruga. Mnie to wkurzało, więc zamieniłem na elektroniczny. Żarnik mam BLV 8800 i świeci Jako bezpiecznik przed gorącym startem zastosowałem "opóźniacz zapłonu" czyli elektronikę podającą napięcie na HQI dopiero po 4 minutach od pojawienia się zasilania w układzie, czy to rano ze sterownika, czy w ciągu dnia (głównie po to) jak matołki w elektrowni setny raz z rzędy wyłączą zasilanie na 0,57 sekundy tylko po to, żeby poresetować wszystkie zegary i testować moją cierpliwość.. A.. indukcyjny grzeje się niemiłosiernie. Zgadnij, kto płaci za dogrzewanie pokoju..? -- OK. Dam im znać, chociaż ten układzik bede miał prawdopodobnie zaraz koło tej oprawki schowany w obudowie ale to się jeszcze zobaczy Nie będzie. To osobna, ciężka jak ..piiii... skrzynka.
makok Opublikowano 7 Czerwca 2012 #85 Opublikowano 7 Czerwca 2012 o wyższości jednego nad drugim mógłbyś pogadać ze Snochem, ale ostatnio rzadko bywa - dziecko w drodze - tak czy siak mnie przekonał do nieelektronicznych przy pewnych żarnikach... jednak nie potrafię teraz znaleźć dokumentacji argumentowej naturalnie ze spawaczem nie wygra elektroniczne powinny mieć wbudowane opóźnienie startu - chyba że chińskie
Pawcio-88 Opublikowano 7 Czerwca 2012 #86 Opublikowano 7 Czerwca 2012 Elektroniczny pracuje z przebiegiem prostokątnym, z częstotliwością coś koło 400 Hz, magnetyczny - 50 Hz z sinusem, co przekłada się na mruganie, marnowanie fury prądu na grzanie zamiast na świecenie, bo jak napięcie jest za niskie to prąd już płynie, a łuk jeszcze nie świeci. Ponadto jak masz kiepski prąd w gniazdku albo fanatycznego sąsiada-spawacza jak ja, to indukcyjny nie jest w stanie utrzymać napięcia i żarnik mruga. Mnie to wkurzało, więc zamieniłem na elektroniczny. Żarnik mam BLV 8800 i świeci Jako bezpiecznik przed gorącym startem zastosowałem "opóźniacz zapłonu" czyli elektronikę podającą napięcie na HQI dopiero po 4 minutach od pojawienia się zasilania w układzie, czy to rano ze sterownika, czy w ciągu dnia (głównie po to) jak matołki w elektrowni setny raz z rzędy wyłączą zasilanie na 0,57 sekundy tylko po to, żeby poresetować wszystkie zegary i testować moją cierpliwość.. A.. indukcyjny grzeje się niemiłosiernie. Zgadnij, kto płaci za dogrzewanie pokoju..? -- Nie będzie. To osobna, ciężka jak ..piiii... skrzynka. Ty masz spawacza a ja mam firme ojca ;D Wiesz tokarki, frezarki, spawarki, wiertarki i wiele innych podobnych ustrojstw ;P Ale ja zamierzam HQI odpalać jak już bede w domu po pracy czyli około 16 (ojciec kończy robotę o 15) Do tego czasu bedzie smigała swietlówka 39W na doświetlanie bo i tak w miejscu gdzie stoi akwarium jest wystarczajaco jasno
jim Opublikowano 7 Czerwca 2012 #87 Opublikowano 7 Czerwca 2012 elektroniczne powinny mieć wbudowane opóźnienie startu - chyba że chińskie Ma, ale ja tam wolę swój "bezpiecznik", tym bardziej, że jak HQI gaśnie, to włącza się od razu nocne.
makok Opublikowano 7 Czerwca 2012 #88 Opublikowano 7 Czerwca 2012 Pawcio, światło powinno chodzić w stałych godzinach... nieważne czy przychodzisz czy nie, taka moja rada
jim Opublikowano 7 Czerwca 2012 #89 Opublikowano 7 Czerwca 2012 Będzie np. Boże Ciało, włączysz wcześniej, a w baniaku imprezka: pan za szybko wrócił do domu. -- Lenistwo - lepiej zdobić fotkę niż przepisywać symbole.. Mój "bezpiecznik": https://picasaweb.google.com/lh/photo/6fTUtF1NE9GMQAsm48n2vAE0OpAZAZ5Jqe_drrvA9cg?feat=directlink
Pawcio-88 Opublikowano 8 Czerwca 2012 #90 Opublikowano 8 Czerwca 2012 Pawcio, światło powinno chodzić w stałych godzinach... nieważne czy przychodzisz czy nie, taka moja rada Światło bedzie odpalane na czasówkach zawsze w tych samych godzinach Poprostu chcę aby HQI zapalało się o 16 a do tej godziny będzie swietlówka. Po co ma swiecić HQI jak nikt nie bedzie ogladał moich pupili ?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się