jim Opublikowano 3 Czerwca 2012 #51 Opublikowano 3 Czerwca 2012 A czy ktoś wymieniał statecznik magnetyczny na elektroniczny? Mam na taką zmianę ochotę, bo mój sąsiad bardzo lubi spawać (lakiernik-blacharz) i mam dyskotekę w baniaku. No i żegnajcie 50Hz i 7 milionów stopni na stateczniku.
aarset Opublikowano 3 Czerwca 2012 #52 Opublikowano 3 Czerwca 2012 A czy ktoś wymieniał statecznik magnetyczny na elektroniczny? Mam na taką zmianę ochotę, bo mój sąsiad bardzo lubi spawać (lakiernik-blacharz) i mam dyskotekę w baniaku. No i żegnajcie 50Hz i 7 milionów stopni na stateczniku. I to chyba tłumaczy krótką żywotność żarnika.
jim Opublikowano 3 Czerwca 2012 #53 Opublikowano 3 Czerwca 2012 Ciekawe, co będzie skuteczniejsze: likwidacja statecznika magnetycznego czy sąsiada ...
Pawcio-88 Opublikowano 5 Czerwca 2012 #54 Opublikowano 5 Czerwca 2012 Ja troszkę z innej beczki, mianowicię jestem w fazie projektowania oświetlenia wraz z pokrywą do akwarium 630L 180x70x50h. W planach były już halogeny led, aktualnie są T5 54W raczej jedna sztuka, zastanawiam się też nad HQI 70W co dla mnie było by najlepszym rozwiązaniem ale ... czy taka HQI oswietli dobrze taki baniak ? Nie zależy mi tu nad jakimś super doswietleniu boków bo obecnie w 300L swieci 1x39W T5 i boki są przyciemnione. Pytanie brzmi czy doinwestować w HQI i zrobić otwarte akwarium czy kupić t5 54W i akwa zamknięte ? PS. Do lamp HQI trzeba osobno kupić statecznik ? Na jednej z aukcji na Allegro piszę : kompletne oswietlenie HQI 70W gotowe do odpalenia za 350zł link do aukcji : http://allegro.pl/lampa-zarnik-zestaw-oswietlenia-hqi-70w-6500k-i2358439757.html
aarset Opublikowano 5 Czerwca 2012 #55 Opublikowano 5 Czerwca 2012 Moim zdaniem, przy takich wymiarach zbiornika, jedna lampa 70W to zbyt mało. Jak lubisz ciemniejsze zbiorniki to 2X70W będzie w sam raz.
jim Opublikowano 5 Czerwca 2012 #56 Opublikowano 5 Czerwca 2012 Mam 390l narożne, czarne PCV po bokach, czarny żwirek, jasne kamienie i 70W HQI. Jasne (żółte) ryby wyglądają super, niebieskie mniej, ciemne (calvusy) widoczne są w zasadzie tylko w głównym snopie światła. Popieram aarseta - 70W będzie mało. Możesz na razie kupić 70W HQI, a potem dołożyć drugą. IMO wszystkie inne źródła światła to "pomyje" przy HQI - zaraz będzie krzyk. PS Wymieniłem statecznik magnetyczny na elektroniczny i nie mruga 1
makok Opublikowano 5 Czerwca 2012 #57 Opublikowano 5 Czerwca 2012 Ja troszkę z innej beczki, mianowicię jestem w fazie projektowania oświetlenia wraz z pokrywą do akwarium 630L 180x70x50h. W planach były już halogeny led, aktualnie są T5 54W raczej jedna sztuka, zastanawiam się też nad HQI 70W co dla mnie było by najlepszym rozwiązaniem ale ... czy taka HQI oswietli dobrze taki baniak ? Nie zależy mi tu nad jakimś super doswietleniu boków bo obecnie w 300L swieci 1x39W T5 i boki są przyciemnione. Pytanie brzmi czy doinwestować w HQI i zrobić otwarte akwarium czy kupić t5 54W i akwa zamknięte ? PS. Do lamp HQI trzeba osobno kupić statecznik ? Na jednej z aukcji na Allegro piszę : kompletne oswietlenie HQI 70W gotowe do odpalenia za 350zł link do aukcji : http://allegro.pl/lampa-zarnik-zestaw-oswietlenia-hqi-70w-6500k-i2358439757.html tego za 350zł bym nie kupował... dzisiaj kupiłem 3x70W klosze za 11zł/szt z tej aukcji oraz 2x150W klosze też za 11zł/szt z tej aukcji ponieważ nie mogłem się zdecydować co chce nad swoim zawiesić... czy 3x70 czy 2x150 czy kombinację... zobaczymy jak przyjdą... do tego wystarczy układ zapłonowy taki (70W) lub taki (150W) + żarniki jakie tam kto lubi... te klosze wsadzasz w korytko zrobione z płyt w kolorze szafki pod akwa i wieszasz nad zbiornikiem na linkach - góry nie widać (że odkryta) a świeci ładnie... spokojnie nad baniakiem tych rozmiarów wisi u mnie 150W i jest jasno, nie wiem jak z 70-tką bo jeszcze nie testowałem - zobaczymy
matejk Opublikowano 5 Czerwca 2012 #58 Opublikowano 5 Czerwca 2012 tego za 350zł bym nie kupował... Czemu za dużo kasy chcą?
jim Opublikowano 5 Czerwca 2012 #59 Opublikowano 5 Czerwca 2012 link do aukcji : http://allegro.pl/lampa-zarnik-zestaw-oswietlenia-hqi-70w-6500k-i2358439757.html Poza tym tu masz palnik 6500K, więc zaraz kupisz dużo bielszy za co najmniej kolejne 150 zł.
makok Opublikowano 5 Czerwca 2012 #60 Opublikowano 5 Czerwca 2012 Pawcio no policz sobie... złożyłem Ci zestaw za ~125zł liczac bez żarnika.... na aukcji którą pokazałeś jest zarnik 6500K który można już kupić za 65zł Więc oświetlić można już za 200zł a nie 350 Zdzierają, a zestaw mają beznadziejny - dokładnie tak j.w. - kupisz i zaraz będziesz dokupował porządny żarnik
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się