Skocz do zawartości

Obsada do 375l-dwa gatunki


koper470

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiecie o takim "zestawie": Labeotropheus trewavasae Thumbi West i

Pseudotropheus sp. "elongatus neon spot" (tylko jak wygląda samica??)?

Będzie im ze sobą "pasować"?


PS.: Acei i Red Redy bardzo mi się podobają ale będę się upierał że są trochę za duże do 150cm



Jeżeli uważasz , że red redy są zbyt duże do 150cm akwarium to nie myśl o trewavasae.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz , że red redy są zbyt duże do 150cm akwarium to nie myśl o trewavasae.


Red redy wydawały mi się dużo "potężniejszą" rybą niż trewcie. Moje pytanie o obsadę zadałem dlatego iż nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, dziękuje za takie wypowiedzi wyprowadzające mnie z błędu. Będę musiał jeszcze bardzo poważnie przemyśleć obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redy do 150 akwa jak najbardziej(osiągają ok.14cm w akwa, ale są masywniejsze i dlatego wydają się tak duże.Trewcie natomiast dorastają w warunkach akwariowych do ok.17cm. ale są smuklejsze.Acei również do 17cm.

Osobiście uważam że te 17cm ryby to najwięcej jaką można by hodować w 150cm. baniaku, przy niedużej obsadzie oczywiście.

Powiem ci, że obecnie mam 14cm samca acei w takim baniaku i gdy jeszcze podrośnie to będzie trochę "przerośnięty" względem akwa.Jednak przy ok.14-15 rybach by miał gdzie popływać.Ja jednak szykuję im większe szkiełko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auratus bardzo mi się podoba tylko sporo się oczytałem o jego agresji, pewnie mała szansa na dwa samce w takim akwa. Sprawa do przemyślenia tym bardziej że zakup ryb odłożył mi się w czasie, ponieważ chyba będę musiał reklamować mój "super" filtr FX5:(


Jestem bliski zdecydowania się na obsadę:Pseudotropheus elongatus neon spot i Maylandia estherae Red-Red. Ciekawi mnie tylko yaro co ciekawego możesz zaproponować do auratusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie, Pseudotropheus elongatus neon spot i Maylandia estherae Red-Red. Chce się ograniczyć do dwóch gatunków jak zaznaczałem na początku. Melanochromis Auratus był alternatywą jak by ktoś coś ciekawego do tego dobrał i Auratusów za bardzo nie brałem pod uwagę, ponieważ z tego co o nich czytałem, to ciężka sprawa z dwoma samcami w 150cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.