Skocz do zawartości

ile maingano


matejk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie chciałbym pozdrowić cały zespół KM i wszystkich użytkowników:DMalawi mam już raz wcześniej 112L z sauloskami,drugi z acei msuli więc nadeszła chwila na maingano.Oglądam tą stronkę kilkadziesiąt razy ale na razie nie pisałem żadnych wątków bo nie było takiej potrzeby lecz teraz mam pytanie:

Mam akwarium 200L i zamierzam kupić stadko melanochromis cyaneorhabdos,akwarium ma być jedo gatunkowe bo takie mi się najbardziej podoba,i słyszałem że do takiego akwarium(200L:100X50X40) zdecydowanie maingano jedno gatunkowo się nadają więc pytam;w jakiej ilości mam zacząć w sklepie są do kupienia maingano 5cm.Pozdrawiam i zgóry dziękuję za odp.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wpuścił z 20 maluchów.

Jeżeli dobrze się potoczy będzie układ płci 50/50 czyli docelowo koło 13 ryb.

Może się udać choć dużym prawdopodobieństwem jest że:

- będziesz miał więcej samców niż samic

- docelowo zostanie tylko jeden samiec.


Jeżeli kupujesz tylko jeden gatunek to miej pewność ze ryby są bardzo dobrej jakości bo w sklepach z tym różnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile może być maxymalnie dorosłych ryb jak już młode urosną 1:8?


Na rybę min.15l, czyli od 200 odejmij dekoracje(wody nalejesz tylko pod wzmocnienia, a więc też kilkanaście litrów odpada), czyli dajmy na to zostaje max.150l wody.Rachunek prosty...ok.10 ryb ;)

Przy maingano nigdy nic nie wiadomo, bo ryby te są samotnikami i możliwe że w tak małym akwa będą się zwalczać...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.