robn2 Opublikowano 8 Września 2011 #1 Opublikowano 8 Września 2011 Witam, Wiem, że temat filtrów wewnętrznych do zbiornika 240l (120x40x50) był już wielokrotnie poruszany i chyba już wszystko w tym temacie zostało powiedziane, ale jednak mam pewne wątpliwości co do moich pomysłów i w związku z tym liczę na konstruktywną krytykę jak i podpowiedzi. Do rzeczy Zamierzam kupić tło wewnętrzne Wromak’a typu P (grubość ok. 3 cm) http://www.wromak.com.pl/big_150p02.html ze względu, że nie ma tych teł w rozmiarze 120 a tylko 150, to mam zamiar wykorzystać te odcięte 30 cm na wykonanie maskowania filtra wew. i grzałki ( przykładowy rysunek) http://img717.imageshack.us/img717/8519/obudowafiltra.png no i tu właśnie mam wątpliwości dotyczące wydajności filtra. Do takiej zabudowy zamierzałem kupić głowice AT 203 ale widziałem a co ważniejsze słyszałem ten filtr i ze względu na to, że jego praca do cichych nie należy (dość słyszalny rezonans) przymierzam się jednak do AQUAEL’a z nowej serii o przepływie 2000l/h, który to kusi tymi przyssawkami anty rezonansowymi http://www.swiatakwarium.pl/p532,aquael-pompa-circulator-2000-2000l-h-zbiornik-350ll.html 1. Obawiam się, czy wydajność filtra przez takie obudowanie nie będzie zbyt słaba, 2. Czy jest w ogóle sens takiego maskowania, 3. Czy bez maskowania filtra j.w. wystarczy Aquael 1500l/h
Perez666 Opublikowano 8 Września 2011 #2 Opublikowano 8 Września 2011 Imho musiałbyś zostawić trochę luzu od szyby, by nieczystości tamtędy przepływały.W innym razie byś miał tam hołdę odchodów...
eljot Opublikowano 8 Września 2011 #3 Opublikowano 8 Września 2011 W innym razie byś miał tam hołdę odchodów... Ale tą hołdę łatwo odessie przy podmiankach i po kłopocie. Ja widzę minus natury estetycznej, większość takich rozwiązań waliła po oczach swoją sztucznością bardziej niż sam sprzęt
Slawek-meszek Opublikowano 8 Września 2011 #4 Opublikowano 8 Września 2011 Kolego imho nie wiem czy jest sens zasłaniać tak szczelnie filtra. Powinieneś schować jego za kamulami ze szczelinami tak jak napisał Perez. Co do at 203 to masz rację są trochę głośne ale jak postawisz luzno to wcale go nie słychać.Ja używam at 203 i jestem zadowolony. Wybór należy do Ciebie
robn2 Opublikowano 9 Września 2011 Autor #5 Opublikowano 9 Września 2011 Imho musiałbyś zostawić trochę luzu od szyby, by nieczystości tamtędy przepływały.W innym razie byś miał tam hołdę odchodów... Zgadzam się z tym, ale już mnie eliot ubiegł z odpowiedzią Widziałem to tło dzisiaj na żywo i bardziej martwię się jednak tym że za tłem mogą się zbierać niechciane nieczystości, tło może i jest płaskie ale nie przylega płasko do szyby, bo nie jest z pianki tylko z żywicy i jest wolna przestrzeń ok. 1,5 cm pomiędzy tłem a szybą. ...Ja widzę minus natury estetycznej, większość takich rozwiązań waliła po oczach swoją sztucznością bardziej niż sam sprzęt W rzeczywistości to tło wygląda dużo lepiej niż na zdjęciach ale ze względów podanych wyżej poważnie rozważam rezygnację z niego, muszę tylko przekonać moją drugą połówkę bo to jej lobbing jest najmocniejszy w temacie tła. Przepraszam, że temat trochę zszedł na tło ale w tym przypadku wiązało się to ściśle z filtracją. Co do AT 203 to jednak z niego zrezygnuję, skusiły mnie te przyssawki w Aquaelu, niestety nie znalazłem w necie żadnych opinii na jego temat ale to pewnie dlatego, że to nowość. Jak do tej pory jestem zadowolony z tej firmy to i może tym razem tez będzie ok., cóż zaryzykuję, kupię i go przetestuję. Dzięki za odpowiedzi
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się