Jump to content

200L - jak to zrobić?


Recommended Posts

Witam, mam pewien problem. Otóż miałem 12x P. Saulosi w 200L prawdopodobnie jest 6 samców i 6 samic, choć może być i 5+7. Oczywiście redukcja liczby samców i tak myślę. Czy zostawić sobie (liczmy, że mam pierwszy wariant) 3+6, czy 2+6 (osobę która weźmie samce mam). Przy stosunku 2+6 chyba będzie 1 samiec dominujący + 1 zdominowany, a przy stosunku 3+6 będą 2 dominujące i jeden zdominowany. Podpowiedzcie jaką obsadę mam sobie zostawić.

Link to comment
Share on other sites

Jak nic sie nie dzieje ja bym zostawil tak jak jest. 12 ryb to nie tragedia w takim zbiorniku. Jak juz bedziesz wiedzial co jest co zostawisz sobie 3 najladniejsze a sledzie znaczy zdominowane oddasz bo ni to ladne ni potrzebne, chociaz z drugiej strony u mnie po kazdej podmianie mialem piekne widowisko jak zdominowany probowal sie wybic i startowal do ktoregos z wybarwionych.

Link to comment
Share on other sites

Czasem są jakieś drobne bijatyki. Są dwa bardzo ładnie wybarwione. Jeden w połowie. Inne dwa mają tylko grzbiet niebieskawy, a jeden (ten co mam wątpliwości) po czarny czubek płetwy grzbietowej + praktycznie niewidoczną (ale jest) atrape jajową.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie ma jakiś ostrych spięć to jak Cię nic nie goni zostaw jak jest.

U mnie w niewiele większym akwarium mialem 3 ładnie wybarwione samce + jeden zdominowany. Gdy go oddałem zrobiły się 2 ładnie wybarwione + jeden zdominowany.

Po rożnych kombinacjach wyszlo mi że przeważnie wybarwiają się X-1 samców - jeden musi być do bicia (oczywiście mówię o rozsądnej sytuacji bo układ 8 wybarwionych i jeden zdominowany raczej w 200 litrach nie przejdzie)

Link to comment
Share on other sites

a ja bym zostawil 3x6 jakos uklad 1;1 nie przemawia do mnie o ile teraz sie nic nie dzieje za pol roku kiedy silniejsze samce zaczna podchodzic do tarla(ich agresja i terytorializm wzrosnie) moga same sie wyeliminować,trzeba tez wziasc pod uwage ze baniak ma tylko 100cm dlugosci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.