Skocz do zawartości

projekt 240x70x55


Rekomendowane odpowiedzi

Kleilem sam , ale moze zaczne od poczatku , czyli od ramy na szafke.

W sumie zrobilem dwie ramy , pierwesza z jekla 30mm poszla na zlom , na szczescie material mialem od znajomego za przyslowiowa flaszke.Zle podszedlem do sprawy chociaz kolega spawacz przestrzegal mnie zebym uwazal przy spawaniu elementów w calosc.Spód i góra wyszla ok , ale kiedy spawalem nogi czyli spod z góra wszystko sie tak wykrecilo ze nie bylo co poprawiac.

Nastepne podejscie bylo juz z jekla 40mm . Za porada kolegi spawacza wszystko spawalem na wypoziomowanych dwuteownikach zgodnie z jego instrukcjami i wyszlo wszystko super.Drobne poprawki szlifierka , farba hammerite i rama byla gotowa.


Calosc oblozona plyta MDF 18mm , blat MDF 30mm , do tego okleina drewnopodobna.



Drzwiczki w pierwszej wersji tez mialy byc z plyty MDF , ale ostatecznie beda ze szkla.


Wszystkie elementy można szybko i łatwo zdemontować, płyty przykręcone są do stopek za pomocą wkrętów


Dno podzieliłem na cztery części , w celu łatwego dostępu pod szafkę np. na wypadek zalania podłogi


Jezeli chodzi o szafke to narazie tyle.

post-9240-14695712994663_thumb.jpg

post-9240-14695712995204_thumb.jpg

post-9240-14695712995685_thumb.jpg

post-9240-14695713001557_thumb.jpg

post-9240-14695713001659_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

czyli możemy się spodziewać fotek drugiego z klejenia? bo gdzieś na pierwszej stronie stwierdziłeś że baniak już sklejony, stąd pytam...


jak chcesz się dowiedzieć jak nie kleić (w opinii paru osóB), lub przynajmniej jak skleić "lepiej" zapraszam tutaj:

http://forum.klub-malawi.pl/budowa-720l-dokumentacja-historyczna-p-t18074.html

od strony 5, może Ci się przyda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć z samego klejenia nie mam , chociaż miały być . Byłem raczej skupiony na tym czy wszystko jest przygotowane jak należy , żeby potem nie biegać za czymś.Doświadczenie z pierwszym baniaczkiem tu sie przydało.

Do klejenia miałem dwóch pomocników , w sumie trzech bo przyssawki do przenoszenia szyb były również bardzo pomocne. Klejenie zacząłem od sklejenia spodu , w tym czasie kolega objechał silikonem tył , kiedy trzymak Karol pilnował tylu jeden jechał z bokami a drugi z przodem.Złożenie szyb w całość trwała chwilkę.Miejsce spoin uprzednio okleiłem taśmą papierową , trzeba ją w miarę możliwości jak najszybciej odkleić bo potem ciągnie się razem z silikonem.

Na drugi dzień wkleiłem część wzmocnień . Miałem obawy co do wysokości akwa (60cm)przy 10mm szkle i ostatecznie wkleiłem wzmocnienia 5cm nizej . (spanikowałem trochę jak zobaczyłem te akwa w całości)

post-9240-14695713002397_thumb.jpg

post-9240-14695713002881_thumb.jpg

post-9240-14695713003403_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.