Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

tak jak napisałem wcześniej - wszystko zależy od tego jakie masz filtry.

Jeżeli masz głowicę dajmy na to z 2klph to może być za dużo.

U mnie on przede wszystkim burzy taflę i zamiata przed przednią szybą.

Oprócz niego mam jeszcze narurowce z pompą o teoretycznym przepływie 4,5klph (praktycznie jest coś kolo 2klph) i jeszcze jeden malutki cyrkulatorek do przepychania kup (taki coś koło 300lph).

Przy tym wszystkim kupy na piasku nie ujrzysz - choć czasami trochę powiruje zanim wpadnie do wlotu.

Ryby chyba też nie narzekają że za szybki prąd bo mam dużo miejsc w których mogą spokojnie popływać.

Opublikowano

Miałem napisać ale były problemy z forum. Mam już 3000l/h. Na początku uzywałem go 12/24h ale miał problemy ze startem więc idzie 24/24h/7d. Uważam że to lepsza opcja do 240l. Nie niszczy akwarium, nie ma problemów z pływaniem ryb. Sprząta, można dowolnie ustawiać bez ryzyka tsunami. Pracuje sporo ciszej niż 5000l/h.


Tylko teraz tak jest, że nie widać kup, z tym, że one kiedyś leżały na środku i wystarczyło je raz na tydzień wciągnąć przy podmianie wody a teraz to one tez się w grotach zalegają i nie ma tam dostępu bez rozwalania kamieni i jak tu być mądrym?

  • 7 lat później...
Opublikowano

witam mam 240 l   tez planuje kupić cylkulator do akwa dokladnie sobo wp 300m niby ma 7500/h a ze nie ma regulacji obrotow wymyslilem ze dokupie regulator obrotow i sam go zamontuje i w razie bedzie za mocny przykrece lekko i wszystko, zobaczymy jak to bedzie w praktyce :) mysle ze pomysl nie jest zly :P

Opublikowano
7 minut temu, Krystian31 napisał:

witam mam 240 l   tez planuje kupić cylkulator do akwa dokladnie sobo wp 300m niby ma 7500/h a ze nie ma regulacji obrotow wymyslilem ze dokupie regulator obrotow i sam go zamontuje i w razie bedzie za mocny przykrece lekko i wszystko, zobaczymy jak to bedzie w praktyce :) mysle ze pomysl nie jest zly :P

Jest zły 😉 Zdaje się, że @deccorativodawno temu już coś takiego próbował i wyszło z tego wielkie G 😉

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.