Skocz do zawartości

Jaki filtr wewnetrzny do 270litrów.


malet7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w doborze dobrego filtra wewnętrznego do baniaka o wymiarach 152x35x40h.

Obecnie jako biologiczny chodzi eheim ecco 2234 (500l/H), a mechaniką zajmuje się, teraz nie krzyczcie :/ aquael fan-1 (320l/H).

eheim`a chcę zostawić, ale wewnętrzny muszę kupić jakiś większy.

Akwarium tych wymiarów z pysiami mam od niedawna i dlatego pytam jaki wewnętrzny zrobi najlepszą mechanikę.

Chciałbym kupić coś niezbyt drogiego, ale relatywnie dobrego i myślałem nad WEIPRO TC-2500 (2000l/H), da radę ogarnąć takie akwa??

Dziękuję za pomoc


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w 240l nie moge ustawić cyrkulacji z at-203 (2000l/h) a co dopiero będzie w 150cm. At-203 ledwo kupki na koniec akwa wyrzuca, poza tym jakoś w piach zabardzo nie moge skierować, bo po 3 dniach w tym miejscu mam dziure, a góra piachu obok (piach kreisel). Kup at-203 ale jak zależy Ci na cyrkulacji to bez cyrkulatora nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/piana-gabka-nr3-do-pompy-atman-bukowno-k-olkusza-i1673301760.html To są takie gąbki dedykowane pod ten filtr. Nr weź jaki chcesz, ja mam nr 3 (przy h=50cm) i narazie nie widze sensu kupienia większej, aczkolwiek napewno nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zdrowy_ząb, a czy przypadkiem nie jest za rzadka ? Będzie dokładnie wyłapywała nawet drobne syfy

Mam w domu gąbkę podobną do tej http://allegro.pl/gabka-filtracyjna-okragla-10x7-cm-uniwersalna-i1665805068.html#gallery

jest gętsza i przy skalarach w 126litrach miała się dobrze, tzn miałem bardzo klarowną wodę wprawdzie co tydzień musiałem ja czyścić ...


--- EDIT ---


teraz doczytałem, że jest to dedykowana gąbka pod ten filtr, ale moje pytanie nadal utrzymuję w mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja mechanik + cyrkulator ma tę zaletę że łatwiej ustawić prawidłową cyrkulację nawet przy sporej ilości kamieni, gdzie z samym mechanikiem (nawet o dużym przepływie) może się to nie udać.

Spróbuj z samym mechanikiem, jak się nie uda to dołożysz cyrkulator.

Gąbka której używałeś jest ok, sam takowej używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.