rafik1 Opublikowano 18 Czerwca 2011 #1 Opublikowano 18 Czerwca 2011 Jako że to jest mój pierwszy temat jak i post... Witam serdecznie wszystkich Malawistów Kilka lat temu w moim akwa pływały pyski,no ale po jakimś czasie za namową nie kompetentnego sprzedawcy który wciskał mi ryby jak popadnie dałem sobie z tym spokój.Teraz chciałbym zrobic wszystko jak należy,powoli nie spiesząc się.Pytania które mam są następujące; Obsada-jako że mam 200l.(100x40x50h) to nie poszaleję,ale chciałbym miec obsadę dwu gatunkową bo raczej trzy to za dużo? Tu jest dylemat podobają mi się te trzy gatunki labidochromis caeruleus melanochromis cyaneorhabdos Pseudotropheus saulosi W jakim układzie mogę je trzymac?Oczywiście nie zamykam się tylko do tych konkretnie gatunków,jeśli macie jakieś sugestie co do obsady to czkam na propozycje.
yaro Opublikowano 18 Czerwca 2011 #2 Opublikowano 18 Czerwca 2011 każdy z tych trzech wymienionych w dwóch gatunkach (dowolna konfiguracja)
Perez666 Opublikowano 18 Czerwca 2011 #3 Opublikowano 18 Czerwca 2011 każdy z tych trzech wymienionych w dwóch gatunkach (dowolna konfiguracja) A ja bym zrezygnował z obsady yellow -saulosi.W baniaku byłoby praktycznie żółto. Klasyczne saulosi - maingano to chyba najlepszy wybór...
rafik1 Opublikowano 18 Czerwca 2011 Autor #4 Opublikowano 18 Czerwca 2011 każdy z tych trzech wymienionych w dwóch gatunkach (dowolna konfiguracja) A ja bym zrezygnował z obsady yellow -saulosi.W baniaku byłoby praktycznie żółto. Klasyczne saulosi - maingano to chyba najlepszy wybór... Yellow i maingano w jakim układzie?
Piotr K Opublikowano 18 Czerwca 2011 #5 Opublikowano 18 Czerwca 2011 Po 10 - 12 sztuk każdy gatunek, jak podrosną to zredukujesz. Chyba najlepiej 1 samiec + samice. Lepiej nie przerybiać 200l. 10 ryb starczy.
Perez666 Opublikowano 19 Czerwca 2011 #6 Opublikowano 19 Czerwca 2011 Yellow i maingano w jakim układzie? Wpuściłbym saulosi i maingano.Samiec yellowka rośnie dość duży i słabo by wyglądał w tych 200l.
rafik1 Opublikowano 19 Czerwca 2011 Autor #7 Opublikowano 19 Czerwca 2011 Yellow i maingano w jakim układzie? Wpuściłbym saulosi i maingano.Samiec yellowka rośnie dość duży i słabo by wyglądał w tych 200l. W sumie racja.Miałem kiedyś yellowki i samiec naprawdę urósł spory.Jak myślisz czy jest szansa na układ z saulosi z dwoma samcami? Jak napisałem wcześniej nie ograniczam się do tych konkretnych gatunków.Jak masz jakieś pomysły to jestem otwarty na propozycje.
Perez666 Opublikowano 19 Czerwca 2011 #8 Opublikowano 19 Czerwca 2011 Zamiast maingano do saulosi możesz wpuścić C.axelrodi lub I.sprengerae. Jak myślisz czy jest szansa na układ z saulosi z dwoma samcami? Można spróbować,chociaż przy dwóch gatunkach które chcesz mieć będzie ciasno.Akwa musiałoby być rozdzielone między trzy samce...no i pływałoby około 11 ryb w tym szkle(2+5 saulosi i drugi gatunek 1+3).Dla porównania teraz będę wpuszczał 8 ryb do baniaka 110x55. Gdyby udało się utrzymać dwa samce,może nastąpić taka sytuacja,iż samiec beta będzie śledziowaty(niewybarwiony).
rafik1 Opublikowano 19 Czerwca 2011 Autor #9 Opublikowano 19 Czerwca 2011 Wiem że szkiełko nie jest duże ale co myślicie o takiej obsadzie-yellow 1/3 saulosi 1/3 maingano 1/3?do tego sporo kamlotów?
Piotr K Opublikowano 19 Czerwca 2011 #10 Opublikowano 19 Czerwca 2011 bardzo mało miejsca - już praktykowałem. Miałem naprawde wielkie głazy - efekt świetny, ale Yellow jak dorośnie nie popływa. Maingano nie miałem, saulosi też nie. Można popatrzeć na to tak - Yellow osiąga 13 cm - ile razy może przepłynąć szerokość akwarium? Bo jeśli 3x to za mało. Dużo czasu, wysiłku i pieniędzy kosztuje wydawanie ryb, które młode dobrze sobie radziły.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się