Jump to content

Ile saulosi do 200l


Recommended Posts

Witam. Ile mogę hodować ryb z rodzaju Pseudotropheus saulosi w 200l akwarium o wymiarach 100x40x50. Przy filtracji dwóch filtrów (kubełkowy) i wewnętrzny , o przepustowosci 1450l/h. Sądząc po tym filmie to nie jest optymalna obsada? Więc pytanie ile i jaki stosunek samców do samic?

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Na początek kup 12 ryb i zobaczysz co z tego wyjdzie.Docelowo zostawiłbym 2+6/7 choć ryby same to zweryfikują.3 samców na takiej powierzchni dna raczej nie utrzymasz.

Tym filmikiem się nie sugeruj,gościu ma tam ogromne przerybienie,ryba wpływa na rybę-nie jest to przyjemny widok... :evil:

Link to comment
Share on other sites

U mnie w pewnym momencie było 5 samców / 9 samic - to się zupełnie nie sprawdzało. Teraz mam 3 wybarwione samce, które zajęły sobie trzy różne miejsca zbiornika (takie same wymiary jak Twój) na 8 samic. Jednak jest to sytuacja, w której dominant został zdetronizowany. Jeszcze jakiś czas temu wszystkie rybki były przeganiane przez dominanta. Aktualnie samiec alfa boi się nawet wypłynąć po jedzenie (chociaż jest wybarwiony nadal bardzo ładnie). Obawiam się o jego przyszłość. Gdybym jeszcze raz wsadzał Saulosi do 200l to wziąłbym 2+6 lub 2+8 i dekoracja ustawiona na dwa rewiry.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie taki mam zamiar z obsadą, 2+8 saulosi. Ewentualnie myślałem nad 1+4 saulosi i do tego dodac drugi gatunek Melanochromis cyaneorhabdos - maingano. Jednak samce saulosi są już niebieskie więc chyba nie ma sensu. Bardzo zależy mi na kolorowym zbiorniku i chciałem mieć trzy kolorowe rybki: żółte, niebieskie i czerwone. Np. taki Aulonocara sp. red rubin lub Metriaclima Estherae Red Red.

Ale po zdobywaniu większej wiedzy wiem ze moje akwarium jest za małe dla tych dówch ostatnich ryb. A mniejszych odmian koloru czerwonego(red) nie znam. Może w przyszłości będzie większy zbiornik 375-500l to będzie tak możliowość dodania takiej red odmiany.

Pozdro! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.