Jump to content

Pasożyty


Recommended Posts

Witam ,jestem posiadaczem 10 maingano, 8 yellow i 10 metraclima pulpican. Rybki są jeszcze małe przed redukcją akwarium 240 l. Jakiś czas temu zdechły mi 2 yellowki jedna a potem druga w odstępach 2 dni. Ryby miały zapadnięte brzuchy zauważyłem ze miały przezroczyste odchody, chudły ,odłączały od stada,teraz zaobserwowałem że padnie mi jeszce jeden yellowek ma takie same objawy stracił barwę jest chudszy reszty towarzyszy. w związku z tym zaopatrzyłem się w lekarstwa jedno na nicienie capifos drugie na wiciowce spirohexol.Nie wiem za bardzo które zastosowac ,proszę o w miarę szybką pomoc pomoc


Pozdrawiam


Podaj pozycje wymagane przez regulamin działu.Perez666


twO-20

twW-10

ph-7.5

no2-miedzy 00 a 0.1

niestety nie mam testu na no3

podmiana wody 1/3 akwarium co tydzień

Karmię 3 razy dziennie,początkowo karmiłem tylko Tropical Malawi teraz karmię też OSI Spirulina Flakes ,Dainichi Vaggie Delux,Hikari Chilid Gold


edit:

widze ze nie ma odpowiedzi :( .Na razie wlałem capifos te zapadnięte brzuchy wyglądają mi bardziej na nicienie niż wiciowce ,zobaczymy dalej co będzie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za odpowiedz,tak się zastanawiam czy zamiast metronidazolu mógłbym użyć jbl spirohexol?

Z drugiej strony po tym capifosie i podniesieniu temp. do 28 st. widzę małą poprawę , ryba ma dalej zapadniety brzuch ale zaczęła jeść.


pozdrawiam


edit :

zastosuje spirohexol+bactopur ,spirohexol podobno zwiera pochodna metro,nie wiem tylko czy muszę podmienić wodę przed zastosowaniem leku w celu oczyszczenia z capifosu ,czy ktoś mógłby mi dać odpowiedz?

.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj rozpocząłem kuracje metronidazol + baktoforte s. Ciężko mi było rozpuścić metronidazol ,na forum wyczytałem żeby rozpuścić go w wodzie destylowanej czy taka woda ze stacji benzynowej się nadaje do tego? I czy zwykłe zaciemnienie akwarium wystarczy poprzez nie zapalanie światła ?Czy może przykryć je dodatkowo jakimś prześcieradłem?

Link to comment
Share on other sites

Kurcze nie wiem czy dobrze zrobiłem według tabeli dawkowania w pierwszy dzień powinienem dodać tylko 3g bactopuru a ja dodałem cała dawkę bactoforte-s podana na opakowaniu tj. 4,5 tabletki, jedna tabletka na 50 l wody co teraz podać mniej baktoforte 4 dnia? http://www.klub-malawi.pl/artykuly_klubowiczow/wiadomosci_ogolne/bloat_a

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


  • Posty

    • Mialem podobną sytuację jak byłem u Darka z Żor, wtedy Maison rzucił na mnie urok 🙂. Z tym, że tam były dwa WF w pełni wyrośnięte tak po ok 15 cm. Nie jestem zwolennikiem kupowania ryb WF do domowych akwariów, myślę, że takiemu F1 nic nie będzie brakować. Układ 3/6 wydaje się bardziej bezpieczny bo nawet „profesor” może się pomylić, a bufor samic będziesz miał większy. Minus z takimi 4 cm maluchami jest taki, że będziesz musiał poczekać kilka miesięcy, aż zaczną cieszyć oko.
    • Sam pisałeś, że nie wpływa na parametry, bo są cały czas w normie. Więc ja bym to moczył, choć mokre chyba dość 😜. A poważnie, w kubłach, które ostatnio eliminuję i w sumie to mi jeden został, zalegało tego po kokardę. Każda praca przy filtrze siłą rzeczy wywoływała uwalnianie się tego, wymieszanego z wszystkim innym, co w fitrze zalega do akwarium. Nigdy nie zaobserwowałem jakichś negatywnym skutków. Ot chwilowe zmętnienie wody. Bez wielkich wachań testów które kiedyś robiłem maniakalnie i w zakresie dużo szerszym niż w malawkach.
    • Haha, myślałem o tym, ale na spokojnie wyprodukuję tego więcej przed startem basenu 🤣 Przepływu to nie zmniejsza w żaden sposób, co to są puste korpusy w swojej standardowej budowie, woda przez to nie przepływa, działają właśnie bardziej jak odstojniki, opada co cięższe. Mnie bardziej martwi, czy nie zachodzi tam jakiś proces, który oddaje do wody jakieś niepożądane substancje.
    • Raczej prąd wody ubija to i tworzy jakiś tam konglomerat poza linią przepływu. Co się zatrzyma "przyklei", to zostaje, a światło przepływu pozostaje czyste. W miarę ubijania tej materii może dochodzić do zarastania przekroju przepływu. Dlatego napisałem, o ile nie zmniejsza przepływu. A odstojnik zatrzyma cos tam i na powierzchni tego cosia jest miejsce dla bakteri filtracyjnych. Tak na logikę. Chociaż jak mówiłem, znaczenie raczej marginalne, a niechęć do usuwania wywołana raczej wrodzonym lenistwem niż jakąś wyższa potrzebą 😉. Mamy tu kolegę specjalistę od wzorów, przeliczeń i wiedzy popartej badaniami, więc  @triamonddziałaj proszę😉. 
    • Zostaw sobie na start basenu😉
    • Te korpusy to pozostałość po pierwszym projekcie systemu filtracji i są jako pierwsze więc ten bałagan nie trafi nigdy do wody. Mimo wszystko wydaje mi się, że bezpieczniej będzie to usunąć. Nie sądzę, aby pełniło to jakąś kluczową funkcję w filtracji. Zdziwiła mnie natomiast ilość tej 'masy'. Jutro dzień porządków w akwa, jak zmobilizuje się do usunięcia tego, to zrobię Wam fotkę, jak dużo uzbierałem. Wystartowałby z tego z 1000 nowych zbiorników 🤣
    • Raczej puste korpusy pełnią tu rolę odstojników. Ja bym to usunął z obiegu. Z czasem im będzie tego więcej (wyżej w korpusie) prąd wody zacznie to porywać i będziesz miał syf w akwarium, jeśli oczywiście za tymi korpusami nic już nie masz.
    • Obstawiam, że usunięcie nic nie zmieni. Żyje toto swoim życiem, jakąś rolę filtracyjną pełni, ale nie w jakiejś skali ogromnej Jest to jest. Jak korpusy zbędne, a przepływu nie tłumi to bym zostawił.
    • Siema, dzisiaj dokonałem odkrycia, które mnie mocno zaskoczyło 😁 Mianowicie mam w systemie filtracji 4 puste korpusy, do których nie zaglądałem pewnie z rok czasu. Dzisiaj zajrzałem i zobaczyłem, że do połowy są zapełnione zapewne detrytusem - brązowym czymś, co zawsze zalega w filtrze. Parametry wody są cały czas w normie, stałe podmiany utrzymują no3 w granicach 15. Usunąć to, czy zostawić? Czy pozostawienie lub usunięcie będzie miało jakiś wpływ na cały mikro-ekosystem?
    • Maison w sumie na początku nie brałem pod uwagę. Foty i filmy to nie to samo co dominujący samiec za szkłem na żywo. Ale teraz ma u mnie wysokie notowania. Wygląda na wariata, ale piękny jest bezdyskusyjnie. Wczoraj widziałem WF, takie po 10 cm. Niestety  mam obawy przed rybami z odłowu, bo to jednak troszkę inne wymagania, nigdy nie miałam, a i cena 42 euro za sztukę lekko studzi zapał. F1 są w rozsądnych pieniądzach, ale małe 4 cm., Chodowiec  miszcz, dobiera układy przez lupę i serio mam od niego kupę ryb i pomylił się raz., a maluchy kupowałem. Ale nie sprzeda inaczej jak 1/2. Tak mu z matematyki zbiornika wychodzi. Chyba że się rzucę na 3/6 i albo ja albo życie zredukuje.
  • Topics

  • Images

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.