Jump to content

Mętna woda


Markcox

Recommended Posts

Mam taki problem... zakupiłem kwarcowy piaskek,wygotowałem go i wypłukałem najlepiej, jak to tylko możliwe. Po zalaniu baniaka wodą, woda zrobiła się strasznie mętna :?

Przy każdo razowym poruszeniu piachem, unosi się z niego "mętna chmura". Czy to jest normalny objaw?? Czy to się po czasie ustatkuje??


dzięki za wszelką pomoc


Pozdrawiam


Markcox

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie to może utrzymywać Ci się nawet do tygodnia... choćbyś nie wiem jak piasek wyczyścił zawsze coś zostaje, a zmętnienie i taka biała woda wywołana jest także pierwotniakami. POprostu wyłącz na ten czas oświetlenie i natleniaj wodę mocno, możesz nawet dołożyć napowietrzacz dodatkowo a stosunkowo szybko woda powinna zrobić się jak kryształ:)

Link to comment
Share on other sites

Chyba przy takim piasku to jest normalne... jeszcze nigdy mi sie nie udało tak do końca go oczyścić a zmętnienie tak jak mówie nie tylko tym jest wywołane.:) Zalałeś akwarium świerzą wodą z kranu i to też drugi powód. Najlepiej wlewaj teraz jeszcze pożywke dla bakterii nitrifikacyjnych żeby Ci szybciej akwarium dojżewało. Jedna z lepszych to Nivitrec firmy sera.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam napisz proszę co to są dokładnie te bakterie nitrifikacyjne i do czego one służą, dużo się o nich pisze ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnego opisu co do tych bakterii. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Sluchaj najprościej jak tylko się da powiedzieć to bakterie nitrifikacyjne sa to stworzonka które przerabiają niebezpieczne substancje (NO2 - azotyny) na mniej niebezpieczne azotany (NO3) ktore już łatwiej nam usunąć przez regularną podmanę. NA początku tych bakteri nie ma więc szczepimy akwkaria aby rozwijały sie przede wszystkim w filtrach biologicznych na ceramikach gdzie gromadzą sie teoretycznie w najwiekszej ilości ale takze na kamieniach, w piasku itp. Ogólnie rzecz biorąc bez nich akwarium by nie pociągnęło ponieważ NO2 jest to bardzo szkodliwy zwiazek (przedewszystkim jest to produkt uboczny odchodów, resztek pokarm, martwych czesci roslin, padłych ryb itp.) które one zwalczają i w ustabilizowanym akwarium NO2 jest niezmierzalne.

I tyle wystarczy Ci w zupełności wiedzieć;)

Link to comment
Share on other sites

Poczekaj, poczekaj... a ile masz akwarium?? One aturalnie się tworzą w filtrze, poprostu gdy kupujemy pożywke dla bakterii nitrifikacyjnych pojawiają się szybciej. Jezeli akwarium masz ponad 2 miesiace to nie jest Ci to potrzebne.


Jezeli sie jednak nie przejezyczyłes i chodzi Ci o szczepy tych ze bakterii do nowego awkarium to można wziąść je na zasadzie podłączenia do akwarium wkładu który szedł już w innym lub poprostu żeby twój nowy filter pochodził przez tydzien w jakimś innym akwarium juz ustabilizowanym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.