Skocz do zawartości

Hikari pokarm a ocieranie się pyszczaków


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, ostatnio kilka razy na czacie poruszałem temat ocierania się moich młodych pyszczaków saulosi i maingano.

Rad i wniosków było wiele, od złych parametrów wody, po drobinki węgla, ceramiki itp.

Dzisiaj zauważyłem, że najprawdopodobniej powodem jest pokarm hikari (excel i gold, podawany po uprzednim namaczaniu).

Od wczorajszego popołudnia ryby nie dostały tego pokarmu i dzisiaj po powrocie z pracy trochę je obserwowałem, pływały spokojnie bez ocieractwa.

Co zrobić z tym pokarmem, ponoć pokarm dobry z średniej półki, często polecany??

Co może byc powodem takiej reakcji u ryb??

Czy sa to negatywne objawy i pokarm rybom szkodzi??

Opublikowano

mam ten sam pokarm(excel i gold) od roku,też go namaczam bo inaczej nie zjedzą :D

ale nie przypominam sobie żeby mi się ryby ocierały,stawiał bym raczej na wodę

Opublikowano

Parametry wody są ok. może minimalnie teraz NO3 ok 20-40 ale po podmianie jest ok a też się ocierają.

Porcję już zmniejszyłem, dzisiaj dostały spirulinę tropicala i jest ok tylko największe obżartuchy się ocierają

Opublikowano

W FAQ jest informacja, że ryby mogą się ocierać o skałki i podłoże po podaniu pokarmu płatkowego.


Pokarm, choć sam go nie stosowałem z powodu wymaganego namaczania, jest dla wielu akwarystów najlepszy biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny.

Opublikowano

Uzywam excela jako jeden z pokarmow juz przez dluzszy okres czasui nie zuwazylem jego wplywu na ocieranie sie ryb.Stawialbym na inny problem, niekoniecznie zwiazany z pokarmem Hikari czy innym.

Opublikowano

sam nie jestem pewien, zobaczę przez 2 dni będą dostawały spirulinę i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.


Nie wiem, może za krótko ten granulat namaczam,jak długo namaczacie hikari??

Opublikowano
sam nie jestem pewien, zobaczę przez 2 dni będą dostawały spirulinę i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.


Nie wiem, może za krótko ten granulat namaczam,jak długo namaczacie hikari??



wcale, podaje bez namaczania.

Opublikowano

Ja karmię pyski Hikari coś kolo 2 lat i jeszcze mi się jakoś specjalnie nie ocierały więc ni sądzę aby to była bezpośrednia przyczyna.

Co do namaczania to kiedyś nie namaczałem, teraz namaczam, ale już nie będę bo mnie to namaczanie denerwuje - skończy się to nie kupię więcej :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.