Skocz do zawartości

Baniak min 750 litrów za 500zł. - Świat Zwariował :P


Rekomendowane odpowiedzi

Proponuję zbiornik typu "mauzer" 1000l koszt 350zł wyciąć górę zbiornika, w polowie wysokości wyciąć kwadrat np. 30x30 w to miejsce wkleić płytę plexi koszt ok. 6zł. klej fix-all ok.20zł filtr Resun 3000 l/h ok.45zł dwie gąbki Aqua Medica 20zł, rurki plastikowe i klej ok.15zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jogo - a wiesz ,że o tym już myślałem :) tylko że w koszu , zabudować to idzie potem płyta wiórową , ale jest jeden poważny problem i nie wiem jak go rozwiązać , chciałbym mieć podgląd to co się dzieje w baniaku chociaż od frontu zbiornika , czyli np wkleić szybe , plexi, itd, ale tu zaczynają się schody , gdyż zbiorniki te są z PE bądź PP :(


Niech ktoś mi wskaże jakim klejem to związać to będę wdzięczny. :) raczej nie ma :(



Proponuję zbiornik typu "mauzer" 1000l koszt 350zł wyciąć górę zbiornika, w polowie wysokości wyciąć kwadrat np. 30x30 w to miejsce wkleić płytę plexi koszt ok. 6zł. klej fix-all ok.20zł filtr Resun 3000 l/h ok.45zł dwie gąbki Aqua Medica 20zł, rurki plastikowe i klej ok.15zł



taki zbiornik po spożywce mógłbym mieć za 100zł, ale problem jest z wklejeniem szyby , plexi , o czym już pisałem



ps. fix -all - Doskonale przyczepny do wszystkich materiałów i podłoży, również wilgotnych (z wyjątkiem PE, PP, teflonu i silikonu)


to nie była dobra rada , mógłbym pływać z rana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pojemnik" na ryby jeżeli chcesz się zmieścić w tej kwocie to proponuje taki wyłożony tym.


Filtracja - plenum


Ogrzewanie - dwa brzeszczoty przedzielone zapałkami choć do końca nie wiem jaki to ma wplyw na ryby.

W najgorszym przypadku kilka takich urządzeń.


Do tego pozbierać z okolicy jakieś kamienie itp i spoko gitara - jeszcze na flaszke zostanie.


Apropos takich ziemnych budowli u mnie jednak nad duszą akwarysty coraz bardziej przeważa dusza wędkarza i tak sobie myślę, że jak będę bogaty to sobie strzelę coś takiego http://www.splawik.com/index.php?showtopic=6917&hl=staw Od 5 lat gostek opisuje kolejne etapy powstawania zbiornika. Coś pięknego. Wydatek jednak nieco większy niż tytułowe w tym wątku 500,00PLN, ale ile radochy :D:evil:


e: odnośnie jakiś beczek z wklejonym pleksi, innych badziewi, to jak dla mnie poroniony pomysł. czego się nie najesz, tego się nie naliżesz. Mi taki zbiornik nie dawałby radości. Żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość tych zbiorników kupujesz odrazu ze stelażem więc problem ze wzmocnieniem odpada. Jeśli chodzi o podgląd tego co dzieje się w środku to tak jak pisałem, wklej plexi z boku możesz ją wkleić silikonem akwarystycznym albo klejem Fix-all, ważne jest aby to nie był Fix ponieważ tamten schnie szybko, utwardza się pod wodą i najważniejsze, że nie wpuszcza żadnych toksyn do wody i może być stosowany przy wodzie pitnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miras myślałem o czymś takim :najpierw wycięcie okna w stelażu , potem wklejenie szyby,plexi, zaznaczyłem na foto miejsce wklejenia szyby 10mm ew 12mm - oczywiście szyba min 5cm zachodziła by na boki beczki.


1000l.jpg


Uploaded with ImageShack.us


Problemem jest,iż te zbiorniki są wykonane z PE bądź PP (polietylen, polipropylen) więc (ani ten klej FixAll , ani silikon akwarystyczny ) mi tego nie zwiążą poprawnie ! myslałem tez o żywicy epoksydowej, poliestrowej, ale również odpadają :(


a tak sam baniak , chyba bezpieczniejszy od tradycyjnego szkła, i waga tylko 60 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiąc o przykładzie znajomych , chodzi Ci o taki sam przypadek ? wklejenie plexi/szyby do takiego baniaka i zalanie go wodą ?


ps. znalazłem firmę z mojej miejscowości ,specjalizacja kleje , może mi coś doradzą ;)http://www.mirexntr.com.pl/


ps. może rzeczywiście zastanowię się nad pomniejszeniem okna do 9 kratek (środek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o przykładzie opisałem taki baniak jakie stoją na hodowli u moich znajomych łącznie z płytą plexi (tylko tam są takie ok. 15x20 ) klejem, filtracją poprostu komplet. Dodatkowym ciekawym rozwiązaniem jest centralny system podmiany wody ale to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyśle sprawę, rozeznam sprawę- głównie klei, gdyż gdybym się zdecydował na takiego dawce, to koszt zakupu jedyne 100zł. Byłby fajny start ;) Zabudowa w płycie zebrano , calvados, lub inne jakieś modne, i byłby zestaw cacy :P


a co najważniejsze mam dojście do zbiorników po przemyśle spożywczym, nie tam żadnych mas biutumicznych ,klei itp.

Mam możliwość również na miejscu wymycia karcherem, zdezynfekowania itd... a to duży plus ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.