Skocz do zawartości

Ogromne NO3-pomocy!!


sision

Rekomendowane odpowiedzi

Widocznie tempo produkcji NO3 w twoim akwarium

jest bliskie tempu pochłaniania tegoż przez ten wkład.


Jesteś przekonany, że masz załatwione wszystkie

przyczyny? Przerybienie, przekarmienie, usuwanie

odpadków?


milc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda podmieniana co tydzień w ilości min 100l (akwa 400l).

Udało mi się sprzedać 5 samców z obsady (zeszły tydzień).

Dno odmulam przynajmniej raz na tydzień.

Filtr wew czyszczę raz w tygodniu.


Na wszelki wypadek podaję mniej pokarmu niż dotychczas,choć uważam,że wcześniej też nie przekarmiałem. No i klops :evil: nie wiem,co jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile NO3 masz po podmianie, a ile przed. Dowiesz się, czy problem jest, ponieważ masz zbyt dużą produkcję, czy może raz NO3 skoczyło i nie możesz go zbić.


W pierwszym przypadku zostaje dalsza redukcja obsady, ewentualnie zaopatrzenie się w deni. W drugim, większe podmiany co drugi-trzeci dzień, aż sytuacja wróci do normy.


Co do zbijania NO3 cudownymi środkami, czy wkładami filtracyjnymi- rzeczywiście moglo nie zadziałać, bo po prostu nie zawsze to działa. Warunki w akwariach są na tyle różne, że to o ile azotany spadną jest praktycznie nie do przewidzenia. Zazwyczaj podaje się wartości uśrednione, ale nie ma możliwości przewidzenia, w jakim stopniu wkład zadziała w Twojej wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci już pisałem na PW to zgodnie z moimi doświadczeniami jeden wkład jest w stanie zbić max 40 jednostek NO3 z 200 l więc już sam fakt że masz akwa 400 l nie pozwoli ci aby jednym wkłądem zbić więcej niż 20 jednostek. To że obniżenie to może nastąpić po 24-48 h to też zależy od przepływu wody w filtrze. Pozatym o ile pamietam to pierwsze zbicie jest mniejsze bo te kuleczki są czyms powleczone i dopiero po pierwszej regeneracji idzie lepiej. Tak więc regeneruj i próbuj dalej, soli nie żałuj bo nie jest droga a w wiekszym stezeniu czysi lepiej [tak na moje oko]

Zwłaszzca że jak piszesz przy czerwonych kolorach ciężko określić dokładną wartośc NO3 to sam fakt blaknięcia dobrze rokuje zważywszy że dochodzi do tego bierząca produkcja tego związku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:


Nowe testy dla kranówy: 5 jednostek,może nawet poniżej.

Ryby:

-Greshakei 2+3 (7-8cm)+3 młode (napewno jedna będzie do odłowienia)

-Pulpican 1+1(7-7,5cm)+3 młode (napewno jedna będzie do odłowienia)

-Chewere 2 +5 (ok.5cm)

-Msobo chyba 2+6,napewno 8 sztuk (ok.5cm)

-Red Blue 1+4 (7-8cm)

- samiczka Elongatusa sprzedana omyłkowo jako Chewere,oczywiście do odłowienia.


Ten ostatni pomiar był robiony po podmianie. Nie mogę się wypowiedzieć jak z ponownym włożeniem wkładu.Regenerować będę dopiero jutro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywica Zooleka jonowymienna w woreczku do wieszania kosztuje 7zl -- zapakowalem kiedys 2 sztuki i poziom no3 zostal zbity...po tygodniu (w kranie mam 0 no3) - oczywiscie z regenaracjami...


A tak w ogole -- jak dawno zagladales do kubla ? Masz prefiltr na wlocie ??

Bo moze w kuble syf straszny, gnije to wszystko i filterek przerabia to wszystko na no3 ? ;] ;] ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VDR, no to prawidłowo, chyba, że ma tam z 5 padłych ryb, 50 zdechłych ślimaków, sześć sadzonek zdechłego nurzańca i 5 kilo niezjedzonego pokarmu :-)



Glownie chodzilo mi o odchody... jak nie ma prefiltra na wlocie kubla to kubel mu robi rowniez jako mechaniczny czy tego chce czy nie...

A jak tak nazbiera sie tam polrocznych odchodow to szagma moze byc niezla...


Moze sobie odmulac, czyscic wewnetrzny i codziennie jak w kuble bedzie mial syf, ktory bedzie zrodlem nh3/no2 przerabianego prawidlowo do no3.


Dlatego warto miec jakis prefiltr aby nie kisic syfu w kuble...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na pytania :D


-kubeł czyściłem może nie cały miesiąc temu,nie był tam wielki syf,ale wyczyściłem dla zasady.Mam na wlocie prefiltr z gąbki,którą płuczę co tydzień.Gdyby to wszystko wpadało do kubła ... :twisted: ale nie wpada.

-ryb zdechłych nie posiadam,roślin zgnitych również :D

-kurde,a ja za żywicę JBL ponad trzy dychy zapłaciłem :? :oops: no nic,to jak adidas chyba ,nie?nazwa zobowiązuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.