Skocz do zawartości

240, demasoni i msobo


florek91

Rekomendowane odpowiedzi

Z 12 demasoni z których bym zaczął zostanie po widowiskowych przepychankach 1+6 i to będzie naprawdę dobry układ, bo z jego temperamentem przynajmniej nie straci kolorów, jak zostanie sam i to mogę Ci gwarantować. A i samice ma piękne. Co do msobo sie nie wypowiem bo nie miałem. Ale imho fajny układ do tego baniaka jeśli chodzi o kolorystykę. Spokojnie możesz w tym kierunku iść. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest równoznaczne z akwa jednogatunkowym.

czemu? kupujesz 15 sztuk aby zrobic odpowiednio wiekszy uklad od standardowego, w ktorym bedzie 5-6 samic ,sam mialem na poczatku 14 osobnikow z czego tylko 5 samic .


co do lawicy to nie neonki ,jednemu sie podoba jednogatunkowe a drugiemu juz nie np. mi 8) , wieksze stado takie 1x5 bedzie ok u mnie w zestawieniu 2x5 plywaja juz ponad pol roku i jest dobrze nieprawda jest ze trzeba miec 10 osobnikow+ by zniejszyc agresje po prostu trzeba je zestawiac od malego w troche wiekszej liczbie niz zwykly harem.

Ciekaw jestem co zostanie z takiego układu demasoni, powiedzmy po półtora roku. U mnie takie haremiki nigdy się nie sprawdzały i docelowo zostawał jeden samiec.


u mnie sa 2 z tym ze 1 jest wyraznie zdominowany i mniejszy nie podchodzi do tarla ,ale tez nie jest obgryziony ,czy bardzo terroryzowany ma swoja grotke i wychodzi z niej zwykle podczas posilku, a jak zostanie mi uklad jedno-samcowy 1x5 nie widze problemu czy powodow do zmartwienia ,w koncu w wielogatunkowym przewidzialem ta opcje .

p.s demasoni ogolnie plywaja u mnie juz ponad rok natomiast ten uklad wyklarowal sie po okolo 6 m-c i jest do dzis :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nic się nie zmieniło. Ile formułowiczów tyle różnych zdań, ale o to chyba chodzi. Cieszę się, że mój temat jakoś się ciągnie. Domyślam się, że demasoni nie są spokojnymi rybami więc nie do końca wiadomo jaki układ się wyklaruje, ale myślę, że da rade je złączyć z msobo, a ładnie będą wyglądać kolorystycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z 12 demasoni z których bym zaczął zostanie po widowiskowych przepychankach 1+6 i to będzie naprawdę dobry układ, bo z jego temperamentem przynajmniej nie straci kolorów, jak zostanie sam i to mogę Ci gwarantować. A i samice ma piękne. Co do msobo sie nie wypowiem bo nie miałem. Ale imho fajny układ do tego baniaka jeśli chodzi o kolorystykę. Spokojnie możesz w tym kierunku iść. :wink:


Makok,jakbyś byś opisał mój przypadek jak w pysk strzelił :P

Zakupiłem 12szt,po niecałych dwóch tygodniach zostało....1+5

Teraz będę uzupełniał,na razie 8 szt później kolejne,zobaczymy jak to się potoczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie wyklarowal taki harem raczej uzupelnil bym to innym gatunkiem, dla mnie jest malo prawdopodobne zeby alfa tolerowal podrostki tego samego gatunku szczegolnie samce,tym bardziej ze samice tez nie dadza zyc mlodym kiedy to urosna do konkurencyjnych wymiarow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci sie wyklarowal taki harem raczej uzupelnil bym to innym gatunkiem, dla mnie jest malo prawdopodobne zeby alfa tolerowal podrostki tego samego gatunku szczegolnie samce,tym bardziej ze samice tez nie dadza zyc mlodym kiedy to urosna do konkurencyjnych wymiarow:)


Inny gatunek nie wchodzi w grę ponieważ to baniak jednogatunkowy.Podrostkami nie uzupełniam a rybami podobnych rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, ich granat jest jednym z ładniejszych kolorów jakie widziałem i co ważniejsze prawie nigdy go nie tracą (nie bledną). :wink:


Tu się trzeba zgodzić kolory piękne, widziałem obie wersje u hodowcy i robią wrażenie, małżonce podobały się najbardziej, może kiedyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.