Skocz do zawartości

akwarium 160l - zagadnienia samego szkiełka


makok

Rekomendowane odpowiedzi

O dzięki za te konkrety z fotami...

Nurosław, powiedz jeszcze jaką masz różnicę między środkiem baniaka a bokami? Strzelam że koło 3-4mm.

Nice baniaczek, właśnie o coś takiego mi chodzi... mam tylko nadzieję że nie będę zbierał ryb z podłogi, będą bitewne.


Właśnie dokładnie myślę o 100x40x40 z 8mm szyby z krawędziami na wysoki połysk, klejonym transparentnym silikonem bez tego wałka.

W sklepie nie zlecę bo krzyczą 1,4zł za litr.

U szklarza natomiast za szybki z floata krzyczy:

6mm 85zł /m^2

8mm 120zł/m^2

ponadto ma właśnie jakiś wzmocniony silikon specjalistyczny do akwariów, którego mi odsprzeda też. Nie pamiętam jakiś chyba R..12 coś z 12-tką w nazwie. Właśnie specjalnie do spoin jednowarstwowych (bez pachwinowej, o trójkątnym przekroju, wewnątrz - które mamy w większości baniaków fabrycznych).


Zobaczymy jak mi pójdzie - myślę że sprawa rozchodzi się o należyte oczyszczenie szyb, zaklejenie taśmami dla równego nakładania i przede wszystkim odpowiedniego trzymania szyb (mam takie uchwyty 90st do skręcenia całego baniaka zanim położę silikon, także w trakcie nie będę się bawił w wachlowanie szybami.


Chcę osiągnąć coś takiego (Dzięki Aqua za linkę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to czy masz szerokość akwa dokładnie taką samą wzdłuż szyby bocznej jak na środku akwarium
Mam tyle samo na początku szyby przedniej i na jej środku.


Tak, dokładnie tyle samo. Tyle że w 120/50/55h są wzmocnienia wzdłużne. Gdybym robił z szyby 12mm albo akwarium było 50 cm wys. nie potrzebowałbym wzmocnień.

To mniejsze 80/35/25h jak widzisz wzmocnień nie posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa ja sobie ubzdurałem że masz 40cm wysokie nie wiem dlaczego...

Rozmawiałem z thewaldem, akwa tego rozmiaru z ósemki bez wzmocnień rozgina się na środku 4-5mm...

trochę dużo dla mnie...

Cholera jakbym miał robić ze wzmocnieniami to bym robił z szóstki bo i po co przeinwestowywać w takim wypadku....

szlag, nie mogę się zdecydować :? :? :?


Połączyłem posty. Proszę używać opcji "edytuj". Gorol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kolego żeby nie było widać na zewnątrz klejenia, zakupiłem w markecie aluminiowe kątowniki 2 na 2 cm,i po przyklejałem na dwustronnej taśmie piankowej na rogach, tylko piony, wygląda super, pasuje do nowoczesnego wystroju mieszkania jak i do antycznego, w każdej chwili można to zdemontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.