Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

hej


planuje powrót do akwarystyki i pyszczakow i zasiegam jak najwiecej informacji o sprzecie.


Planuje prostokatne akwarium o litrażu ok 200L ;D


i poszukuje opowiedniego przykrycia

interesuja mnie gotowe rozwiazania, pod ktore bede kupował zbiornik

czy ktorys z Was moglby przyblizyc mi co jest na rynku i co z tego asortymentu jest opłacalne



pozdrawiam

Bartek ;)

Opublikowano
hej


planuje powrót do akwarystyki i pyszczakow i zasiegam jak najwiecej informacji o sprzecie.

Planuje prostokatne akwarium o litrażu ok 200L ;D

i poszukuje opowiedniego przykrycia

interesuja mnie gotowe rozwiazania, pod ktore bede kupował zbiornik

czy ktorys z Was moglby przyblizyc mi co jest na rynku i co z tego asortymentu jest opłacalne




Ja mam pokrywe alu z Aquaboro. I powiem szczerze, ze nie zaluje pieniazkow wydanych na jej zakup. Wszelkie prace w akwarium nawet nie wymagaja zdejmowania plastikow z pcv. Mozna je uniesc do gory. Ale jakby sie ktos uparl to moze je zdjac. Belke z oswietleniem mozna wyjac, mozna ja przesuwac - tak wiec pole manewru jest duze. Wszelkie prace w akwa od czyszczenia szyb, poprzez odlawianie ryb itp nie sa problemem.


Nie polecam gotowcow z plastiku w ktorych sa tylko male klapeczki na karmienie. Kupilem cos takiego do kotnika i za kazdym razem kiedy np. chce wytrzec szybe z zielenic musze cala obudowe sciagac. No a jak sciagne to wraz ze zrodlem oswietlenia... No i od razu robi sie kicha ;]


A swoja droga -- Aquaboro ma fajne te profile alu z ktorych robi obudowy. Zrobienie takiej obudowy z takich profili nie jest trudne, byle tylko znalezc odpowiedni profil. Sa na rynku podobne ale to juz nie jest to samo choc np. kolega sysgone obudowe z takich alu profili dostepnych na rynku wykonal (o ile dobrze pamietam ;P)

Opublikowano
Belke z oswietleniem mozna wyjac, mozna ja przesuwac - tak wiec pole manewru jest duze.

a propos

czy elektyka w tych obudowach jest zrobiona porzadnie i czy da sie jakos (bo rozumiem ze listw na swietlowki jest wiecej) rodzielic ich funcjonowania np. pod odzielne programtory bez samodzielnej ingerencji w okablowanie?


Sa na rynku podobne ale to juz nie jest to samo choc np. kolega sysgone obudowe z takich alu profili dostepnych na rynku wykonal (o ile dobrze pamietam ;P)

dzieki za info ;) zapytam sie u źródła

Opublikowano

Rowniez mialem wydmusze wromaku jak kolga VDR i przeklinam ją po wsze czasy. Tyle za ja mialem na zbiorniku 240l i wszelkie operacje w akwa byly prawdziwym horrorem.


Po Zoobotanice 2006 udalo mi sie z WTK kupic zestaw powystawowy AquaSzuta i pokrywe pcv/alu w wersji exclusive wraz ze zbiornikiem prostokatnym za 370zl, gdzie cena sklepowa byla ok 900zl. Swietnie wykonana pokrywa na statecznikach elektronicznych 2x38/40W, z calkowicie sciagana gora. Szczerze polecam taki zestawik.

Opublikowano
Belke z oswietleniem mozna wyjac, mozna ja przesuwac - tak wiec pole manewru jest duze.

a propos

czy elektyka w tych obudowach jest zrobiona porzadnie i czy da sie jakos (bo rozumiem ze listw na swietlowki jest wiecej) rodzielic ich funcjonowania np. pod odzielne programtory bez samodzielnej ingerencji w okablowanie?



Coz, ja sobie elektryke zrobilem samemu, wiec nie wiem jak jest zrobiona elektryka ;) Kupilem pokrywe bez statecznikow, oprawek itd. Tylko z belka aluminiowa na ktorej firmowo mocuje sie oprawki. Dokupilem pozniej statecznik elektroniczny VS, oprawki bryzgoszczelne. Po jednej strone belki jedna swietlowka, po drugiej stronie belki druga swietlowka. Zamocowalem oprawki bryzgoszczelne, statecznik ukrylem w belce do ktorej sa przykrecone oprawki (profil zamkniety kwadratowy) W wiekszych i szerszych zdaje sie, sa dwie takie belki. W dluzszych jest poprzeczka ktora rozdziela akwa na dwie czesci jesli dobrze pamietam i wtedy tych belek oswietleniowych jest wiecej. O ile dobrze pamietam, bo dosc dawno ogladalem taka wieksza konstrukcje Aquaboro.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.